У ДБР заявили про викриття схеми протиправних виплат військовим з Рівненщини, які не були на передовій

У ДБР заявили про викриття схеми протиправних виплат військовим з Рівненщини, які не були на передовій

У ДБР заявили про викриття схеми протиправних виплат військовим з Рівненщини, які не були на передовій
. Фото: ДБР

В ДБР заявили про викриття протиправної схеми з виплати так званих бойових грошей військовим з Рівненщини, які насправді не несуть службу на передовій. Про це 21 квітня повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

За даними слідства, схема діяла впродовж дев'яти місяців, а завдані державі збитки становлять щонайменше один мільйон гривень.

"Принаймні двоє військових, щомісячно одержуючи виплати від 30 до 100 тис. грн, продовжували перебувати на території Рівненської області. Серед них, зокрема, донька та колишня дружина заступника командира частини, які зараз є військовослужбовцями цієї частини", — йдеться у повідомленні ДБР.

20 квітня правоохоронці провели низку обшуків на території військової частини та за місцем проживання військових, які одержували доплати незаконно. Виявили та вилучили бухгалтерську документацію, кадрові документи, банківські картки, мобільні телефони тощо.

"Крім того, правоохоронці перевірять законність доплат іншим військовослужбовцям цієї частини. За результатами вивчення вилучених документів, буде прийняте рішення щодо повідомлення певним особам про підозри", — додали у пресслужбі ДБР.

За даними слідства, попередня кваліфікація правопорушення — недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану. Якщо провину доведуть, винним може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Також, за рішенням суду вони матимуть відшкодувати державі протиправно виплачені кошти.

“Ми з вами пізніше зможемо зрозуміти, скільки людей скористались державними коштами і скільки коштів їм доведеться компенсувати”, — зазначила в прямому етері Суспільне. Спротив речниця ДБР Тетяна Сапьян.

Також вона пояснила, що у цій справі правоохоронці отримали інформацію, яку потрібно було перевірити.

“Перевірили, виявили і зараз працюють над тим, щоб зібрати достатньо доказів для підозри. ДБР усе, що стосується військових, контролює ситуацію. Але ми не завжди оприлюднюємо всі факти, бо розуміємо, що тема війни, військових, забезпечення - вона дуже чутлива і ми не хочемо лити воду на млин російської пропаганди. Ви ж розумієте, вони все підхоплюють і розказують, що Україна неспроможна захищати свої кордони. Ви ж подивіться, що у них робиться всередині”, — додала Сапьян.

Читайте також

  • "Люди заслуговують пам'яті": як ліквідатори аварії на ЧАЕС реагують на недороблений пам'ятник у Рівному
  • У Поминальну неділю збільшать кількість громадського транспорту до кладовища Нове у Рівному
  • "Щоб мали більше сил, віри й хисту": у Рівному майстриня вишиває військовим сорочки-обереги

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок