Життя 22 переселенців: у Рівному презентували книгу "Історії нескорених"

Життя 22 переселенців: у Рівному презентували книгу "Історії нескорених"

Життя 22 переселенців: у Рівному презентували книгу "Історії нескорених"
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному письменниця Олена Медведєва зібрала у книгу історії двох десятків переселенців, які переїхали в область і знайшли тут другий дім. 19 квітня видання "Історії нескорених" презентували у музеї фотографії. Над документальним доробком авторка працювала пів року.

Рівненська письменниця Олена Медведєва зібрала 22 розповіді з життя внутрішніх переселенців, які постраждали від російського вторгнення. На основі історії людей письменниця написала книгу "Історії нескорених", яка вийшла тиражем у тисячу примірників.

"Це про людей, яким вдалося евакуюватися зі своїх домівок, вони врятувалися і проживали на Рівненщині: Острог, Дубно, Костопіль, Березне, Рівне", — розповідає авторка.

книга
Фото: Суспільне Рівне

Героїв для своєї книги Олена Медведєва шукала у волонтерських центрах області з березня по серпень 2022 року. Письменниця розповідає, що кожен до унікальної історії додавав свої фото:

"До нас приїхала з Чернігова жінка, яка народила свою дитину передчасно — 25 лютого. Дитятко ледве вижило. Воно опинилося у нас в Рівному, ми його вперше покупали, оформили свідоцтво про народження. Тут вона отримала другу домівку і можливість годувати цю дитину і турбуватися про неї".

книга
Фото: Суспільне Рівне

Ольга Корба — одна з героїнь книги "Історія нескорених". Жінка згадує, що їй довелося евакуйовуватися двічі: у 2015 році вона переїхала з Донецька до Авдіївки, а після початку повномасштабного вторгнення у Рівне.

"Вже не було світла, води, опалення, а дітей багато. Вже банкомати не працюють і продуктів зменшилося, то якось вирішили виїхати. Але я думала, що це тимчасово, я навіть речі не взяла, документи не всі взяла. Бо таке вже було, що ми виїжджали, повертались", — розповідає переселенка.

книга
Фото: Суспільне Рівне

книга
Фото: Суспільне Рівне

Ірина Ручка евакуювалася у Рівне разом з донькою з тимчасово окупованого Бердянська. Жінка порівнює початок окупації з Голодомором:

"На полицях взагалі нічого не було, там можна було знайти якісь приправи, дві-три крупи й все. У перший день з магазинів усе позабирали, поскуповували. У нас трішки було запасів, але все одно дитина дуже часто просила цукерок, яких ми не могли просто придбати, бо їх не було. Я розуміла, що якщо я залишуся, мене будуть спонукати до співпраці, тому мені потрібно було виїжджати".

книга
Фото: Суспільне Рівне

Читайте також

  • Порушення правил паркування у Рівному: в муніципальній варті сказали, скільки протоколів склали
  • Невідомо, хто його робить: Держпродспоживслужба повідомила про фальсифікат масла з Рівненщини
  • Організатору спідвейних гонок у Рівному облили машину кислотою. Він прокоментував інцидент

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок