На РАЕС відбулась неоголошена місія МАГАТЕ. Що перевіряли

На РАЕС відбулась неоголошена місія МАГАТЕ. Що перевіряли

На РАЕС відбулась неоголошена місія МАГАТЕ. Що перевіряли
. Фото: архів Суспільне Рівне

На Рівненській АЕС відбулася неоголошена інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Підставою стала перевірка застосування гарантій до ядерного матеріалу в межах угоди між Україною та МАГАТЕ, відповідно до договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це 19 квітня повідомила пресслужба РАЕС.

Неоголошену інспекцію проводили задля перевірки відсутності незаявленого ядерного матеріалу та незаявленої ядерної діяльності, а також перевірили готовність АЕС надати допуск до об’єкта.

"️Перевірка здійснювалася інспектором Агентства за участю інспектора Держатомрегулювання та фахівців відділу ядерної безпеки електростанції. Під час інспекції перевірено ядерний матеріал, що зберігається в сховищі свіжого палива енергоблоків №3, 4 Рівненської АЕС. Робота виконана успішно та без зауважень, цілі інспекції – досягнуті", – повідомили у пресслужбі РАЕС.

Що це за угода

Угода між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї ратифікована законом у 1997 році. Вона передбачає “не допустити переключення ядерної енергії з мирного застосування на ядерну зброю чи інші ядерні вибухові пристрої”.

Україна створює і використовує систему обліку і контролю всього ядерного матеріалу, який підлягає гарантіям відповідно до угоди. Агентство ж застосовує гарантії таким чином, щоб мати можливість перевіряти дані системи України з метою впевнитися, що ядерний матеріал ніяким чином не переключався з мирного використання на виробництво ядерної зброї або інших ядерних вибухових пристроїв. Перевірка Агентства  включає, зокрема, незалежні вимірювання і спостереження.

Що відомо

  • Експертна група МАГАТЕ провела планову інспекцію на одному з енергоблоків Рівненської АЕС у січні 2023 року. Тоді порушень інспектори не виявили.

Читайте також

  • Порушення правил паркування у Рівному: в муніципальній варті сказали, скільки протоколів склали
  • Невідомо, хто його робить: Держпродспоживслужба повідомила про фальсифікат масла з Рівненщини
  • Організатору спідвейних гонок у Рівному облили машину кислотою. Він прокоментував інцидент
  • "Люди заслуговують пам'яті": як ліквідатори аварії на ЧАЕС реагують на недороблений пам'ятник у Рівному

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок