У Рівному біля ОДА встановили камінь на місці майбутнього меморіалу героїв

У Рівному біля ОДА встановили камінь на місці майбутнього меморіалу героїв

У Рівному біля ОДА встановили камінь на місці майбутнього меморіалу героїв
. Суспільне

У Рівному в сквері біля обласної держадміністрації встановили камінь на місці майбутнього Меморіалу героям Небесної сотні та воїнам АТО/ООС. Спочатку його планували розташувати на алеї Чайки. Втім, пізніше вирішили перенести на майдан Просвіти, адже саме тут почалися події Революції Гідності на Рівненщині.

Яким буде Меморіал – стане відомо після проведення всеукраїнського конкурсу серед архітекторів. Згідно з кошторисом, на його проведення з міської скарбниці виділять 300 тисяч гривень.

Пам'ятник героям
Суспільне

Всеукраїнський конкурс на його проєкт оголосили 25 червня. Уже в перший день прийому заявок, за словами відповідальної секретарки конкурсу Ірини Лех, подалося 10 архітекторів. Ці учасники – не лише з Рівного.

"Це вперше ми оголошуємо такий конкурс. Такого рівня, такого масштабу на таку споруду в місті. Ми раніше не оголошували, просто приймали рішення вузьким колом –10-20 чоловік. Це всеукраїнський конкурс. Без сумніву, будуть цікаві проєкти", –каже мер Рівного Володимир Хомко.

Раніше ініціатори ідеї, – а це громадські організації Воїнів АТО та родин загиблих Героїв Небесної Сотні, – планували встановити два окремих пам’ятники. Один мав увіковічнити Небесну Сотню, інший – учасників війни на сході держави. Пам’ятники мали стояти на алеї Чайки, але від цього відмовилися через реконструкцію тієї території.

"Ми стаємо свідками подій, які вплинуть на цю територію на найближчі мінімум 50, а, можливо, і 100 років. Сподіваємось, що це дасть нам якісь свіжі, сучасні, гарні ідеї, які потім залишаться і відзначать ті трагічні, але все таки героїчні події", – каже архітектор Дмитро Котляров.

На відкритті наріжного каменю була матір загиблого в АТО бійця з Рівного Олександра Борисенка – Наталія.

"Це, звичайно, буде сакральне місце... Багато ж родин приїжджають, з якимись проблемами стикаються і приїхавши в ОДА, вони можуть в сквері цьому зупинитися, помолитися, навіть тихенько поплакати. Це для нас велика подія буде", – розповіла матір загиблого воїна АТО Наталія Борисенко.

Прийом заявок на конкурс проєкту Меморіалу триватиме до 20 листопада. А вже 3 грудня оголосять переможців. Обиратимуть і назву для скверу, в якому розташується Меморіал.

Авторка: Анастасія Бачук

На початок