У Рівному переселенки з прифронтових регіонів разом з місцевими жителями плетуть сітки для ЗСУ. На виготовлення одного виробу витрачають близько трьох днів. На початку квітня у зону бойових дій волонтери відправили сім маскувальних елементів.
Плести маскувальні сітки у палаці культури Хімік почали 2 березня 2022 року. А 5 квітня 2023-го волонтери зареєстрували громадську організацію під назвою "Вірою Незламні".

Сітки у Хіміку плетуть 20 жінок, вісім з них — переселенки, розповідає волонтерка з Харкова Неля Чіломбіцька:
"Тут у нас фактично усі ВПО, окрім трьох людей, які приходять щодня. Є з Краматорська, Маріуполя, Донецька, Сєвєродонецька, з різних міст загалом".
Волонтерки придумали девіз: "якщо хоч одна єдина мати не заплакала і хоч єдине життя ми врятували, то це того варте".

Сітки плетуть на двох поверхах палацу культури. На другому поверсі працюють рівняни, вони приходять плести маскування у вільний від роботи час, розповіла керівниця громадської організації Анна Луцюк.
Переселенка з Краматорська Тетяна Андрус волонтерить у Хіміку з листопада 2022 року. Розповідає, минулого тижня відправили сім маскувальних сіток для військових на передовій.

Нині, каже волонтерка Лідія Родик, замовлень багато, однак не вистачає матеріалів:
"Матеріал розхідний, а хлопці просять ще і ще. От буквально вчора передали на Вугледар чотири сіточки, сьогодні одну сіточку забирають. Новою поштою будемо передавати. Хоча і поштою передавали, й волонтерами. Сплели дуже багато, просто ми не рахуємо".
Волонтерки плетуть сітки з нетканого матеріалу.
"Він найкращий, щоб плести сітки, бо він легенький. Він відштовхує вологу, але й швидко сохне, раптом що", — каже волонтерка.

Волонтерок-переселенок плести сітки щодня стимулює мрія про повернення додому.
"Зібрало те, що хотіли допомогти. Чим можемо на сьогоднішній момент, тим допомагаємо. І знаємо, що за кожну сітку нам хлопці дуже вдячні. У нас велика черга, ми знаємо, що це потрібно, що це йде туди, де найбільше потрібно. Нам хлопці надсилають зворотний зв'язок. Ми знаємо, що наші сітки врятували не одне життя", — каже Неля Чіломбіцька.
Читайте також
- "Порушень немає" — представник забудовників про плани на будівництво біля пам'ятки національного значення у Рівному
- Одягли 33 тисячі переселенців: як працює волонтерський центр із забезпечення одягом у Рівному
- Виселення собачого притулку у Рівному: що відомо та які перспективи
- Скільки ще переселенців готова прийняти Рівненщина. Дані ОВА
- У місті Костопіль на Рівненщині повністю переходять на безготівкову оплату за проїзд
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: