У Рівному притулок для собак на Млинівській, 23-А хочуть виселити. Земельна ділянка, на якій волонтери благодійного фонду "Надія" 18 років тому облаштували прихисток для тварин, має юридичного власника, а той — плани на цю ділянку. Зі слів волонтерки Аліси Мамчур, на вулицях може опинитись 82 безпритульні собаки, оскільки іншої території для їхнього утримання у міста немає.
Притулок для собак, що на Млинівській, 23-А, діє з 2005 року. Тепер власник земельної ділянки намагається звільнити територію від нього.
"У 2005 році міський голова Віктор Анатолійович Чайка дав нам цю ділянку. Сказав, щоб ми облаштовувались тут, оформлювали папери і перевозили своїх собак, аби їх не травили і не вбивали. Я так цим і зайнялась. Я, позбувшись всього, що в мене було, будую цей притулок. Комунікації проводжу: воду, світло. Ось так і живемо спокійно, годуємо собак, робимо все можливе", — зазначила голова БФ "Надія" Аліса Мамчур.

Волонтерка Любов Чайка розповіла, що після створення притулку одразу почали оформлювати документи на землю.
"Коли було рішення сюди перевезти тварин, була створена комісія, де головуючий був Хмилецький Олексій. У генплані було показано, де розташується притулок, були погодження від всіх начальників управлінь. Це був такий проєкт договору оренди на 49 років, бо це була міська земля і питання треба було затвердити на міській сесії", — пояснила вона.


Питання оренди землі для притулку так і не проголосували на сесії, після чого цю земельну ділянку у 2010 році продали, повідомив начальник управління земельних відносин Сергій Таргоній.
"У цього притулку земельна ділянка в оренді не перебувала, можливо, це були якісь попередні наміри і бажання, але в користуванні вона в них не перебувала. Власник на свій розсуд в межах чинного законодавства має право розпоряджатися цією земельною ділянкою. Це приватна власність", — зауважив він.


Суспільному власник земельної ділянки Станіслав Рязанов телефоном пояснив, що притулок заважає будівництву, яке він планує розпочати на своїй території.
"Там дорога проходить по цьому місцю. Чи вона думає, що буде собак годувати? Я десять років її виганяю. Вона незаконно залізла і займається незаконною діяльністю", — сказав чоловік.
Надати прихисток собакам з притулку Аліси Мамчур у міста немає змоги, зазначила керівниця комунального центру стерилізації тварин Тамара Сиротинська.
"В стерилізаційному центрі немає можливості прийняти собак з притулку Аліси, бо в нього зовсім інші функції — це стерилізація безпритульних тварин. Ми самі відправляємо їх після стерилізації, трішки адаптації 3-5 днів, а далі на місце, де їх виловили. Тому я не знаю, куди підуть собаки з центру Аліси, можливо поповнять лави безпритульних тварин в місті Рівному. Сьогодні перспектив будівництва притулку я не чула", — прокоментувала вона.


Читайте також
- Скільки ще переселенців готова прийняти Рівненщина. Дані ОВА
- У місті Костопіль на Рівненщині повністю переходять на безготівкову оплату за проїзд
- У поліції Рівного вперше вчать шукати наркотики цуценя породи джек-рассел-тер'єр
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: