Ціни на пальне в Україні: аналітик пояснив, чому вони знизились і чого чекати далі

Ціни на пальне в Україні: аналітик пояснив, чому вони знизились і чого чекати далі

Ціни на пальне в Україні: аналітик пояснив, чому вони знизились і чого чекати далі
. Фото: Суспільне Рівне

Вартість пального на українських АЗС упродовж трьох минулих місяців зменшилася на 5-7 грн за літр. За даними Консалтингової групи А-95, найбільше подешевшав скраплений газ — на 35%, дизель упав на 15%, а найменше бензини — майже на 10%. В етері Суспільне. Спротив директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн розповів про причини такого падіння ціни й про те, чого чекати українцям на ринку пального.

Що впливає на ціну пального

"Зараз наступила стабілізація — ціни на нафту впали. Якщо ми на початку року мали 85 доларів за барельОдиниця вимірювання об'єму в системі англійських мір., то в березні ціна знизилася до 70 доларів. Це стало однією з головних з причин зниження цін в Україні.

Ціни на пальне
Дані Консалтингової групи А-95 /Інфографіка: Суспільне Рівне

Великі нафтовидобувні країни вирішили скоротили видобуток, вони хочуть підняти ціну на нафту, відповідно, ми можемо це відчути з часом. Якщо нічого не зміниться, і ціна на нафту зросте, то можемо отримати таку "корекцію" цін. Також з 1 липня держава повертає довоєнний рівень податків, і це дуже суттєво може вплинути на ціни".

Який запас пального в Україні

"У січні-березні цього року ми мали запаси пального більше, ніж навіть до війни. Це є певною проблемою для операторів ринку. Багато хто мав дорогі запаси ще з січня, лютого — вони досі не можуть продати навіть за собівартістю.

Хто мав хвилювання з приваду посівної, у нас є явний профіцит по всіх марках, по бензинах, по дизпальному, тому ситуація залишається стабільною".

Ситуація на ринках автогазу

"Ціна на скраплений газ зменшилася на 35%, це падіння сталося через різке збільшення постачань продукції сумнівного походження. Це постачання скрапленого газу з країн Балтії, саме з Латвії та Литви, а також з Польщі, які не є виробниками цієї продукції. Вони імпортують дуже багато російського газу, і потім його просто переадресовують в Україну. Такий газ дешевий, дешевший за неросійські аналоги десь на 30%.

На жаль, треба констатувати, що фактично — це російський газ. Зараз ринок і уряд вирішують питання, як поставити бар'єр на шляху цих постачань. Слідом за скрапленим газом, ми бачимо, що також може бути збільшення постачання російського дизпального на ринок. Тому, шукають кроки, щоб цьому запобігти".

Читайте також

  • Якої погоди чекати найближчими днями. Пояснює синоптикиня Укргідрометцентру
  • НАБУ і САП підозрюють суддю з Рівненщини та адвоката у корупції
  • Великдень — 2023: як правитимуть у римо-католицьких парафіях Рівного
  • У рівненському соборі доробили мозаїку із зображенням біблійної притчі про Страшний суд
  • На Рівненщині стартував проєкт "Велике читання" книг письменника Сергія Гридіна

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок