Мешканці будинку в Рівному 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію

Мешканці будинку в Рівному 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію

Мешканці будинку в Рівному 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію
На фото голова ОСББ Ірина Романенко. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному мешканці будинку на Соборній, 32 звернулися до влади із проханням надати їм прибудинкову територію, якої будинок не має. Раніше навпроти будинку був майданчик площею дев'ять соток, однак у 2005 році ця земельна ділянка перейшла у власність міста і відтоді людям ніде гуляти з дітьми чи проводити дозвілля, розповіла Суспільному голова ОСББ Ірина Романенко.

Голова ОСББ Ірина Романенко показує карту вулиці 1986 року. На ній будинок за адресою Соборна, 32 має прибудинкову територію розміром дев'ять соток.

Мешканці будинку в Рівному 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію
Карта вулиці за 1986 рік. Фото: Суспільне Рівне

З 2005 року ця земля разом із ділянкою поруч перейшли у власність міста. Відтоді, каже пані Ірина, мешканцям не вдається її повернути.

"У 2008 році ми створили ОСББ і з цього року ми намагаємось отримати прибудинкову територію. Ми погоджуємось на перемовини. Зрозуміло, що ми не можемо претендувати на всю ділянку. Але є норми архітектурні, є санітарні норми. Тому ми й хочемо мати свою прибудинкову територію. І найняти саме на цю територію двірника, щоб доглядати за нею", — розповідає жінка.

На території мешканці хотіли б обладнати спортмайданчик, каже мешканець будинку Олександр Федорук:

"У нас взагалі не лишилося нічого. Тут дітям ніде погуляти взагалі. Тут заставлено все машинами увесь час — що на вихідних, що на будні. Тобто цей шматочок, де можна погуляти, у нас тільки це було. М'яча якогось покидати".

28 лютого Ірина Романенко написала письмове звернення до міського голови Рівного Олександра Третяка з проханням віддати у користування мешканцям територію біля будинку. Однак відповіді, каже, не отримала.

Зі слів речниці міськради Оксани Власюк, звернення розглядатимуть упродовж місяця. Відповідь має прийти не пізніше 28 березня. Крім того, в грудні 2022 року це питання розглядали на сесії міської ради, каже начальник міського управління земельних відносин Сергій Таргоній.

"Цей проєкт рішення був відкладений для додаткового рішення. У результаті розгляду це депутатське рішення відклали на довивчення, не можу сказати причину, потрібно дивитись стенограму. Земельна ділянка перебуває у комунальній власності міста. Тобто це землі запасу міста", — коментує начальник.

Поруч із загородженою ділянкою, яка, за словами Ірини Романюк, раніше була прибудинковою територією, нині — пустка. Земля, пояснює голова ОСББ, також знаходиться на балансі міста.

"Тут хотіли побудувати будинок, просто ось тут, де ми стоїмо. Тут була медична бібліотека. Стара будівля, історична, яка раніше до Другої світової війни називалась жіночою клінікою лікаря Квашенка. Її знесли, тут було землі сім соток. Для того, аби під будинок знайти територію, наших дев'ять соток, ось там за парканом, теж забрали. Хоча це прибудинкова територія", — пояснює Ірина Романенко.

Мешканець будинку Соборна, 32 Ігор Охримчук каже: хотів би, щоб їхнім ОСББ віддали й територію колишньої бібліотеки. Додає, що зі сміттєвих баків поруч вітром сюди зноситься сміття, яке люди прибирають самі. Аби обгородити смітники, мешканці будинку звертались до міського департаменту інфраструктури та благоустрою.

"Враховуючи те, що тут дев'ятиповерхівка, думаю, що було б правильно повернути цю територію загалом. Для нас, для того будинку, тому що в тому будинку теж немає території. Якщо спільно, то буде наша територія", — каже чоловік.

Начальник міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима у коментарі Суспільному повідомив, що загородження для смітників встановлять.

"Можуть бути дощі, можуть не бути дощі, можуть бути морози, а там виконуються бетонно-конструкційні роботи і тому сказати в часі, що вони виконаються, я не можу. Є від них звернення у цьому році. Виконаємо його відповідно до черги".

Що відомо

  • У березні 2021 року Рівнерада відмовила в оренді ділянки у центрі міста, де мала бути 16-поверхівка
  • 11 вересня 2020 року частина мешканців будинків на вулиці Соборній у центрі Рівного протестували проти нової висотки. Присутні вимагали в архітектурно-будівельної ради не погоджувати новий проєкт, доки забудовники не домовляться з місцевими. Цю територію вони вважають своїм двором.
  • 15 років тому там знесли медичну бібліотеку. П'ять років потому компанія Інтергал Буд захотіла збудувати семиповерхівку.
  • Торік передпроєктні пропозиції напрацювала Група Смарт. За проєктом будинок хочуть зробити 16-поверховим з двома рівнями паркінгу. Потенційний забудовник заспокоював мешканців. Генеральний директор Група Смарт Олександр Гусарук повідомив, що розроблена передпроєктна пропозиція в межах земельної ділянки з відсотком забудови самої ділянки – 29%.
  • Мешканці з 2008-го року намагаються отримати прибудинкову територію в користування чи власність.

Читайте також

  • Рівненські парадзюдоїсти вибороли призові місця на Кубку світу
  • Вимагають конфіскації: на Рівненщині виявили землі, власниками яких є громадяни Росії та Білорусі
  • На Рівненщині відкрили меморіал нацгвардійцям, які загинули під час ракетного удару по телевежі
  • Із трьох — в один: що відомо про намір об'єднати обласні заклади позашкілля у Рівному

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок