Хто має право отримати пенсію після смерті людини: пояснює представниця ПФУ на Рівненщині

Хто має право отримати пенсію після смерті людини: пояснює представниця ПФУ на Рівненщині

Хто має право отримати пенсію після смерті людини: пояснює представниця ПФУ на Рівненщині
. Фото: Суспільне Рівне

Середній розмір пенсії станом на 1 березня 2023 року, у порівнянні з 2022 роком, зріс на 44,1% – на 1 622,43 грн відповідно і складає 5 304,25 грн. Заступниця начальника ГУ ПФУ в області Тетяна Панащук в ефірі Українського радіо Рівне розповіла, хто має право на отримання пенсії, якщо її отримувач помер.

Якщо на 1 березня пенсія була проіндексована і на дату виплати пенсіонер уже не зміг отримати її через смерть, то на отримання такої пенсії, по місяць смерті включно, мають право члени його сім'ї, що проживали разом з ним на день смерті, — розповіла Тетяна Панащук.

"Непрацездатні члени сім'ї, які перебували на утриманні померлого пенсіонера, мають право на таку виплату, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи ні", — додала посадовиця.

Якщо ж пенсіонер належить до кола військовослужбовців, то, за словами Тетяни Панащук, виплату таких пенсій можуть кілька категорій людей:

"Батьки, дружина і члени сім'ї, що проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання таких сум, якщо вони не належали до осіб, які забезпечується пенсією у разі втраті годувальника", — сказала посадовиця.

У такому випадку є законодавчі підстави для розгляду питання щодо виплати недоотриманої пенсії, або через звернення до органів пенсійного фонду, або через звернення до нотаріуса, через спадщину.

Термін такого звернення не повинен перевищувати шести місяців, тобто якщо особа звертається за недоотриманою пенсією через шість місяців, то таку недоотриману пенсію не виплатять, — сказала Тетяна Панащук.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок