"Рівне Аніма Фест": що можна побачити на виставці короткометражних мультфільмів, які створили діти

"Рівне Аніма Фест": що можна побачити на виставці короткометражних мультфільмів, які створили діти

"Рівне Аніма Фест": що можна побачити на виставці короткометражних мультфільмів, які створили діти
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівненській обласній бібліотеці відкрили інтерактивну артвиставку "Рівне Аніма Фест 2023", на ній представлені короткометражні мультфільми, які створювали діти. На виставці можна придбати листівки, а всі зібрані гроші перерахують на потреби ЗСУ, розповіла Суспільному організаторка, керівниця дитячої школи анімації "Мульти Кідс" Юлія Півторак.

Щоб побачити мультфільм, потрібно просканувати QR-код на малюнку. Тут представлені анімаційні ілюстрації, скетчі та історії від учнів школи анімації "Мульти Кідс", віком від 5 до 18 років.

В обласній бібліотеці відкрили виставку рухомих картин, створених дітьми
Фото: Суспільне Рівне

Десятирічний Роман Півторак створює короткометражні мультфільми. Хлопцю подобаються собаки, тому створив мультфільм для фестивалю з цим головним героєм:

"З початку війни в Україні собаки-рятувальники почали шукати людей під завалами. Я дуже хочу, щоб після закінчення війни вони жили у себе вдома, їли найсмачнішу їжу, вдосталь спали й гуляли під мирним небом. У мультику спочатку задумувалося, що собачка буде боятися ударів ракет. Але потім з'явилася ідея про собачок-рятувальників. Малювати дуже цікаво, і анімувати дуже цікаво, і озвучувати теж".

В обласній бібліотеці відкрили виставку рухомих картин, створених дітьми
Цифровий малюнок Романа Півторака "Собаки-рятувальники"/Фото: Суспільне Рівне

Упродовж трьох занять у школі анімації 11-річна Олександра Лебедєва створила роботу для фестивалю "Рівне Аніма Фест". Її герої — динозаври, які їздять на автомобілях:

"Він волонтер, розносить подарунки військовим. У мене є два варіанти цього мультика і два варіанти озвучки. Один більше смішний, а другий звичайний. Я малюю, а коли озвучую, то тоді у мене з'являються ідеї".

Короткометражні мультфільми: у Рівному відкрили інтерактивну виставку дітей "Рівне Аніма Фест"
Фото: скріншот з відео "Мульти Кідс"

Мультфільм під назвою "Історія життя" створила дев'ятирічна Софія Кадабаши. Дівчинка народилася в Об'єднаних Арабських Еміратах та три роки тому переїхала у Рівне, де почала займатися в анімаційній студії:

"Не забуваймо про добрі вчинки, адже всі ми любимо, коли роблять добро для нас. Найважче — це намалювати, а от озвучка і музика — легко".

В обласній бібліотеці відкрили виставку рухомих картин, створених дітьми
Анімаційний мультик "Історія життя" Софії Кадабаши/Фото: Суспільне Рівне

Керівниця дитячої школи анімації "Мульти Кідс" Юлія Півторак організувала інтерактивну артвиставку "Рівне Аніма Фест". Жінка розповідає, що представлені картини у вигляді листівок можна придбати, а всі вторговані кошти передадуть на потреби українських військових.

"Роботи дуже позитивні й такі, де показують надію, віру у перемогу України у війні. Це не просто малюнки, це насправді скріни з відео, з анімацій. Переглянути саме відео можна, відсканувавши QR-код на кожному малюнку. Тоді малюночок оживає", — розповіла організаторка виставки.

Артвиставка "Рівне Аніма Фест" триватиме у Рівненській обласній бібліотеці до 16-го березня.

Читайте також

  • Переможниця конкурсу "Вчитель року — 2023" з Рівного розповіла, чому навчає першокласників
  • Рівненщина отримала автобус для виїзної вакцинації людей. Як це працюватиме
  • На Рівненщині волонтери здали на макулатуру російські книжки й виготовили сотні окопних свічок для ЗСУ
  • Захисникам з Рівненщини протезуватимуть зуби за бюджетні гроші. Де це робитимуть та які документи потрібні

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок