На Рівненщині формують реєстр пам'ятних місць УПА. Цим займається обласний центр національно-патріотичного виховання. Роботу розпочали у грудні 2022 року. Станом на 10 лютого облікували понад 100 пам'ятників, меморіальних дошок та могил повстанців, зазначив заступник директора центру Олександр Денисюк.
За допомогою в облікуванні пам'ятних місць УПА центр національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства звернувся в усі 64 громади області, 30 з яких надали потрібну інформацію, повідомив Олександр Денисюк.
"З інформацію, яку нам подали, маємо понад 100 різноманітних об'єктів. Це пам'ятники, меморіальні дошки та поховання. Важливо також, що вказували адресу цих місць, а дехто — й точні координати. З тими, хто ще не подав, ми працюємо, бо, як виявилося, не всі вміють заповнювати Google-форму", — пояснив заступник директора центру.
Читайте також: У громаді на Рівненщині облікували місця поховання бійців УПА
У документі, з його слів, прописали детальну інструкцію і вказали електронну пошту центру для звернень від громад.
Олександр Денисюк також додав, що зібрану інформацію проаналізують з дослідниками УПА:
"Щоб верифікувати, чи це насправді — поховання, могила, чи ні. Це також цікаво, бо ми зможемо дізнатися й місцеві легенди про ті чи інші події, які там відбулись".
Читайте також: Пам'ятні місця УПА: на Рівненщині формують реєстр і просять громади про допомогу з інформацією
Окрім мети зібрати й зафіксувати дані про пам'ятні місця УПА, цю інформацію також планують застосувати під час національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
"Ми зможемо ці об'єкти використовувати не тільки для вшанування, а й з історично-туристичною метою. Щоб діти більше дізнавалися про історію УПА", — зауважив Олександр Денисюк.
Читайте також
- Народила 18-ту дитину: як почувається після пологів мама з наймолодшою донькою
- Як у Рівному готують орган до ювілейного фестивалю
- Вихідні з відлигою: Рівненський гідрометцентр дав прогноз до 13 лютого
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: