Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"

Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"

Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"
. Фото: Суспільне Рівне

В Україні впродовж 2022 року ціни на свинину зросли вдвічі, таку інформацію в етері телемарафону Суспільне. Спротив озвучив виконавчий директор асоціації "М’ясної галузі" Микола Бабенко. При цьому зауважив, що економічних підстав для стрімкого росту цін не було. Він розповів, як вплинула повномасштабна війна на поголів'я свиней в Україні та попит на м'ясо.

Зі слів Миколи Бабенка, в лютому 2022 року кілограм свинини в магазинах коштував 80-90 гривень, зараз — сягає 200 гривень. Стрибок цін відбувся в липні.

"Потрібно сказати, що економічних підстав для такого стрімкого росту цін на м'ясо не було. Проблема насправді виникла ще до лютого 2022 року. Україна, якщо порівняти з Бельгією, удвадцятеро більша, а свиней на свинокомплексах — менше. І це є основна причина такого стрімкого росту цін. Після вторгнення зернові заблоковані, 50% кукурудзи досі на полях незібраної, відповідно — ціна на корми зменшилася в рази, натомість ми отримали здорожчання м'яса", — зазначив Микола Бабенко.

При цьому він зауважив, що відчутного переходу людей зі свинини на, приміром, курятину, не відбулося. Попри те, що ціна на м'ясо птиці практично не змінилася.

"Зменшилася хіба що кількість споживання м'яса в країні, а це важливий момент для стимулювання розвитку м'ясної галузі й економіки України. Ще в 2020 році наша асоціація ініціювала програму "Нове свинарство — 2025", це чотирикратне збільшення поголів'я свиней до 2025 року. Для цього наприкінці 2021 року в Мінагрополітики створили робочу групу, але зараз всі напрацювання заблоковані", — зазначив виконавчий директор асоціації.

Микола Бабенко також озвучив свій прогноз, чи стабілізуються ціни на свинину:

"Фактично десятиліття в державі вибудовувалася стратегія, яка перешкоджала розвитку м'ясної галузі. Нині вона закінчилася і ми на старті епохи нових можливостей, щоб забезпечити гідний рівень життя для населення і доступні ціни на продукти. Бо як це, що аграрна країна не може забезпечити своє населення доступними цінами на продукти харчування? Ми цю ситуацію виправляємо і маємо підтримку в питанні нарощення поголів'я, експорту продукції. Сподіваємося, що 2023 рік стане переломним, зокрема, й для м'ясної галузі".

Читайте також

  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • Народила 18-ту дитину: як почувається після пологів мама з наймолодшою донькою
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок