"Тікточить", їздить по Європі, але не закликає народ активно боротися" — політолог про опозицію в Білорусі

"Тікточить", їздить по Європі, але не закликає народ активно боротися" — політолог про опозицію в Білорусі

Ексклюзивно
"Тікточить", їздить по Європі, але не закликає народ активно боротися" — політолог про опозицію в Білорусі
. Фото: Google Maps

Про активний партизанський рух в Білорусі, який протидіяв би вторгненню білоруських та російських військ на територію України, поки говорити не доводиться. Про це в телемарафоні Суспільне. Спротив розповів політолог, віцепрезидент аналітичного центру "Політика" Олег Лісний. Він вважає, що велика кількість людей, які могли б протистояти, знаходяться за ґратами, а опозиція не закликає народ Білорусі активно боротися.

Про опозицію в Білорусі

"Скажу суб'єктивно: з тієї інформації, яка в мене є, ні про який партизанський рух говорити не доводиться, на превеликий жаль. Хоча особисто я пам'ятаю, скільки там фільмів, книжок було написано про особливості білоруських партизанів під час Другої світової війни.

Їх стало набагато менше і, я думаю, тут є об'єктивна обставина. Протести, які були проти Лукашенка, вимили із країни протестний потенціал. Велика кількість людей, які могли б бути умовно активними партизанами, зараз за ґратами.

Читайте також: Ув’язнення та конфіскація: "Білоруські партизани" отримали вирок

Я, як громадянин України, не розумію громадян Білорусі, які мовчки спостерігають за тим, що може статися вперше в цій новітній історії, що білоруси підуть на українців без причини, ні за що. Якщо росіяни йдуть за якогось імперця, за свою імперську шизофренію, то білоруському народу йти військом на нас сенсу взагалі немає. Тому тут велике питання до громадянського суспільства. Як на мене, воно зараз зруйноване".

Читайте також: Біля кордону з Білоруссю на Рівненщині сили оборони відпрацювали знищення диверсантів

Білоруська опозиція "тікточить", їздить по Європі, але вона не закликає народ активно боротися. Політик, який хоче бути президентом або умовно ним є, повинен брати на себе відповідальність і давати чіткі меседжі, яких я не чую. Так, вони критикують Лукашенка. Але Лукашенко, наскільки я розумію, продовжує зі своїм електоратом торгувати миром.

Якщо послухати його промови, вони на початку войовничі, а потім він каже: "лишь бы не было войны", а потім каже: "хочешь мира, готовься к войне". Це те, що він продавав своєму електорату. І якщо Лукашенко перейде цю межу, від нього відвернеться навіть його електорат. І він це усвідомлює. Тому він буде гратися в цей "тягни-штовхай" ще якийсь певний час. Але він не в тій ситуації, щоб перемогти Путіна у психологічних іграх".

Чи можлива диктатура Лукашенка без диктатури Путіна після закінчення війни?

"Думаю, що ні. Вона рухне як Колос, тому що насправді Лукашенко — це така п'явка, яка висить на такому старезному китові — Російській Федерації. Він паразитує і якщо вмре основне тіло, то паразит, як правило, повторює історію великого тіла, якщо не знайде нового господаря. Але нового господаря для Лукашенка немає. В принципі — міг би бути Китай, але ця п'явка вже до нього не допливе", — вважає Олег Лісний.

Читайте також

  • "Поки що він демонструє вірність Путіну, а не здоровому глузду": політолог розповів, чи чекає Лукашенка трибунал

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок