"Твоя кров може воювати": на Рівненщині людей просять стати донорами

"Твоя кров може воювати": на Рівненщині людей просять стати донорами

Важливо
"Твоя кров може воювати": на Рівненщині людей просять стати донорами
. Фото: архів Суспільне Рівне

Рівненський обласний центр служби крові закликає донорів долучитися до всеукраїнського руху "Твоя кров може воювати". Про це 9 січня повідомили на сайті обласної ради. Центр працює у будні з 8:10 до 14:30, а також у першу й третю суботу місяця.

Долучитися до всеукраїнського руху на підтримку добровільного й активного донорства жителів Рівненщини закликають з 9 по 13 січня.

"200 тис. людей в Україні щороку потребують донорської крові, а у військовий час ця потреба зростає. Кров потрібна щодня не тільки для порятунку українських воїнів, але й для мирних громадян та дітей, які страждають від агресії, розв’язаної Російською федерацією", — йдеться в інформації пресслужби облради.

Здавати кров можна з понеділка по п'ятницю, з 8:00 до 14:30. Центр працює також у першу та третю суботу місяця, з 8:00 до 12:30.

Цю акцію ініціював Український центр трансплант-координації разом з платформою ДонорUA, медичним сервісом Helsi за сприяння проєкту ЄС Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я.

Як підготуватися до здачі крові

Український центр трансплант-координації оприлюднив перелік порад тим, хто має намір стати донором крові:

 1. За 72 години не слід приймати ліки, що розріджують кров, такі як аспірин, анальгін та ін. Якщо застосування будь-яких лікарських засобів було, то до здавання крові чи компонентів крові донору варто отримати консультацію у медпрацівників центру крові. Це правило не поширюється на гормональні контрацептиви.
 2. За 48 годин не можна вживати алкоголь.
 3. Обов’язково потрібно добре виспатися, а в день донації — легко поснідати.
 4. Рекомендується утриматися від куріння. Рекомендується не палити за годину до і після процедури донації. Отруйна дія нікотину, що потрапив у кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених. Крім того, це може погано відобразитися на самопочутті донора.
 5. Не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. Краще – солодкий чай, морс, компот, мінеральна вода, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, риба, овочі, фрукти (крім бананів).
 6. На здавання крові чи компонентів крові при собі потрібно завжди мати посвідчення особи.
 7. Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
 8. Гарне самопочуття після здаванням крові чи компонентів крові забезпечать дві склянки соку або води, випиті перед донацією.
 9. Дотримання цих нескладних правил особливо важливо перед донаціями крові, тромбоцитів або плазми. Їх порушення вплине на якість компонентів крові. Рекомендується також максимально звільнити день донації від важливих зустрічей і серйозних справ.

Читайте також

 • Щеплення з п'яти років: на Рівненщину надійшла вакцина для дітей від COVID-19
 • Серед звільнених 8 січня — офіцер з Рівненщини, який був у полоні з квітня
 • Виплати сім'ям військових і переселенців: скільки виділяли громади Рівненщини у 2022 році
 • Приходять за популярним у Tik Tok та Instagram: у Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок