Приходять за популярним у Tik Tok та Instagram: у Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню

Приходять за популярним у Tik Tok та Instagram: у Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню

Ексклюзивно
Приходять за популярним у Tik Tok та Instagram: у Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню
. Фото: Суспільне Рівне

Подружжя Новицьких — професійні видавці з Херсону. На початку повномасштабного вторгнення їх друкарню пограбували, а обладнання пошкодили, тож вони змушені були перебратись до Рівного. Тут Михайло та Вікторія продовжили свою справу та відкрили книгарню. Суспільному розповіли: зосередились на молоді та були приємно здивовані, що у Рівному книжки читають більше, ніж у Херсоні.

Подружжю Михайла та Вікторії Новицьких довелося покинути рідне місто в перший день вторгнення Росії. Через те, що вони займалися видавництвом, ними окупанти зацікавилися насамперед. Переїхавши у Рівне, Новицькі в одному з торгових центрів відкрили "Затишну книгарню".

Приходять за популярним у Tik Tok та Instagram: у Рівному переселенці з Херсону відкрили книгарню
Фото: Суспільне Рівне

"У нас в Херсоні була друкарня, друкували газети, книжки. І все-таки займатися захотілось чимось схожим. Дружина дуже багато читає та купує багато книжок, тож вирішили: чому б не спробувати свою книгарню? І вона взялася за це з дуже великим ентузіазмом. Ми написали грант на власну справу та виграли його, і у центрі Рівного відкрили книгарню", — розповідає Михайло Новицький.

Комп'ютерне обладнання і стелажі купили за грантові кошти, каже чоловік, а книжки поки доводиться купувати за власні. У Рівному, каже пан Михайло, книжки читають значно більше, аніж у Херсоні. До перемоги подружжя вирішило залишатися тут.

"Усе залишилося у Херсоні: і бізнес, і нерухомість, неможливо нічим скористатися. Росіяни вкрали з нашої друкарні папір і обладнання пошкодили. Місяць тому були у Херсоні, забрали решту книжок з домашньої бібліотеки, під обстрілами. Там сотні обстрілів, ми там були. Там дуже небезпечно. Тому повертатися у Херсон ми будемо з перемогою", — додає власник книгарні.

Натхненницею створення "Затишної книгарні" стала Вікторія Новицька. У Херсоні вона була головною редакторкою літературного часопису "Дебют", працювала з багатьма українськими авторами, зокрема, Сергієм Жаданом та Максом Кідруком.

"Я робила ставку не на навчальну літературу — у нас її немає взагалі. А ось саме те, що на ринку художньої літератури, нонфікшн — максимальний асортимент. Ми одразу ставили ставку на молодь. Я приємно здивована тим, що до нас приходять діти. Є постійні вже читачі — і 12 років, і 10. Самі приходять і свої кишенькові гроші витрачають на книжки. Дуже приємно бачити, що у нас така молодь освічена підростає", — каже Вікторія Новицька.

Основна категорія покупців — молодь від 17 до 30 років. У час війни смаки стали більш різноманітними, каже пані Вікторія:

"Психологія, саморозвиток, бізнес-література і художня література. Усе те, що є з порад букблогерів, наприклад. Що зараз у Tik Tok, Instagram є популярним — за тим люди й приходять. Молодь запитує класику української літератури: питають Уласа Самчука, питають Михайла Коцюбинського, Миколу Хвильового, тому я також цьому здивована", — каже Вікторія Новицька.

Після повернення у Херсон подружжя Новицьких планує відкрити там книгарню на зразок рівненської. Кажуть, там таких магазинів до війни було небагато. Але "Затишна книгарня" у Рівному, за їх словами, продовжить працювати і після перемоги України.

Читайте також

  • "На виконання — тиждень": начальник Рівненської ОВА доручив громадам з'ясувати, чим можуть допомогти в обороні
  • Wi-Fi “Glory to Russia”: у Рівному з'ясовують, хто і чому так назвав мережу в будинку
  • Погода на Різдво: що прогнозує Рівненський гідрометцентр на 6-8 січня

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок