Складові уніформи бійців Української повстанської армії поповнили фондову збірку Дубенського замку на Рівненщині. Про це повідомили на Facebook-сторінці музею 27 грудня. Також зазначили, що мазепинку, шинель та кітель офірувавТе саме, що жертвувати. Тобто добровільно давати гроші, або які-небудь предмети на користь когось, чогось. (Академічний тлумачний словник української мови) колекціонер Степан Гордієвич на прохання друга-музейника Юрія Шесталюка.
Завідувач філії інформаційно-телекомунікаційних систем Державного історико-культурного заповідника міста Дубно розповів Суспільному детальніше про подаровані предмети та чому він звернувся про таку пожертву.
Зі слів Юрія Шесталюка, у Дубенському замку в рамках процесу декомунізації переформатовують експозицію, пов'язану з періодом Другої світової війни.
"Фондовий запас цього періоду у нас невеликий і донедавна був представлений лише озброєнням тих часів і формою радянського солдата: мундир з ременем, галіфе, гімнастерка, чоботи. Ми її залишимо, але поруч вирішили розмістити також уніформу інших бійців, УПА, зокрема", — пояснив Юрій Шесталюк.
Але, з його слів, елементів одягу бійців УПА в колекції історико-культурного заповідника Дубна не мали. Тож Юрій Шесталюк звернувся за допомогою до свого товариша Степана Гордієвича. Він родом з Дубенщини, лікар, працює заступником директора Міжнародної реабілітаційної клініки в Трускавці, а колекціонування — його хобі. І, зокрема, цікавиться уніформою різних часів армій різних країн.
Степан Гордієвич пристав на прохання поповнити колекцію Дубенського замку речами бійців УПА і подарував мазепинку, кітель і шинель.
"Ці речі дуже гарно збережені і я допитувався у нього, чи вони автентичні. Він відповів, що так. Є припущення, що вони не дуже носилися і ховалися, бо за ту шинель в сталінські часи людина могла загриміти за ґрати на не один десяток літ. Не виключаю, що ґудзики на кітелі сучасні, бо не могли так зберегтися з того часу. Але сама тканина і виготовлення автентичні. А мазепинку видно, що носили, бо краї з середини обтерті і шкіряний ободок заношений. Кокарда з тризубом на ній сучасна. Це вже я причепив, щоб краще виглядало", — пояснив Юрій Шесталюк.
При цьому він зауважив, що форма, яку носили бійці УПА, була не однотипною і часто навіть трофейною. До подарованих речей Степан Гордієвич також додав фото учасників українського руху опору в роки війни.
Речі бійців УПА, які поповнили колекцію історико-культурного заповідника Дубна, невдовзі стануть експонатами виставки "Щит і меч землі дубенської".
Читайте також
- Загиблий футболіст з Рівненщини, який воював у ЗСУ, потрапив у документальний фільм NFL Network
- Психічне здоров'я під час війни. Як зрозуміти, що потрібна допомога та вберегти себе в тяжкі часи
- Чи можна святкувати Різдво двічі. Пояснює ректор Рівненської духовної семінарії
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: