У Рівному в будинку облаштовують окремий вхід для муніципальної варти. ОСББ має питання

У Рівному в будинку облаштовують окремий вхід для муніципальної варти. ОСББ має питання

У Рівному в будинку облаштовують окремий вхід для муніципальної варти. ОСББ має питання
. Фото: Суспільне Рівне

Мешканці будинку у Рівному занепокоєні ремонтними роботами на цокольному поверсі, про це Суспільному розповів голова тамтешнього ОСББ. Про ремонт, каже, не попереджали, а на фасаді будинку є тріщина. Ремонтні роботи у будинку розпочали, щоб облаштувати окремий вхід у приміщення для муніципальної варти. В департаменті стверджують, що про початок робіт попереджали з літа.

Мешканці будинку по вулиці Степана Бандери, 44 зібралися на збори ОСББ. Причиною стали ремонтні роботи на цокольному поверсі, де згодом буде розміщуватись Департамент муніципальної варти.

У Рівному в одному з будинків облаштовують окремий вхід для муніципальної варти. ОСББ має питання
Фото: Суспільне Рівне

“Мешканці нашого будинку помітили, що проводяться роботи з фасадом та прибудинковою територією. Намагались визначити, на підставі чого це робиться, втім, ні представники приміщень, які є співвласниками нашого будинку, на сьогодні — це муніципальна варта, ні робітники, які там працюють, не змогли надати ніяких документів щодо законності проведення цих робіт", — розповідає голова ОСББ "С.Бандери 44" Вадим Довжик.

Про ремонтні роботи мешканців будинку не попереджали, каже голова ОСББ.

"Згідно з законом про ОСББ, зовнішні стіни, огороджувальні стіни та прибудинкова територія перебувають у спільній власності мешканців будинку. Всі роботи, які мають проводитись, перелік цих робіт мають визначатися на загальних зборах. Люди, які проводять ці роботи, мають хоча б поставити до відома людей будинку, або хоча б управління", — додає Вадим Довжик.

В муніципальній варті кажуть, що спілкувалися з головою ОСББ перед початком робіт улітку та попередили його про початок ремонту.

"Зараз стадія активних робіт почалась, вібрації, які заважають жителям. Але вся документація в нас була готова, ми поспілкувалися з усіма жителями і залагодили цю ситуацію. В нас є всі зареєстровані дозволи. Скоріше за все, голова ОСББ не попередив жителів про те, що відбуваються такі роботи", — каже старша інспекторка муніципальної варти Рівного Світлана Стасюк.

Проєктом передбачено створення в зовнішній стіні окремого входу до департаменту. Мешканці цього побоюються, бо на фасаді будинку є тріщина.

У Рівному в одному з будинків облаштовують окремий вхід для муніципальної варти. ОСББ має питання
Фото: Суспільне Рівне

Начальник управління Державного архітектурно-будівельного контролю Микола Дядюсь каже, що перед роботами провели необхідні розрахунки, які показали, що реконструкція будинку не зашкодить.

"Будівельні роботи проводяться відповідно до проєктної документації, розробленої інженером-проектувальником, який приймає конструктивні рішення, розраховує навантаження і визначає, як працює конструкція. Я впевнений, що обстеження було проведене і всі заходи ті, які треба були — виконані, щоб не нашкодити будинку в цілому", — пояснює начальник управління ДАБК Рівного Микола Дядюсь.

Він додає: надалі за цією тріщиною спостерігатимуть — поставлять відповідні маячки та слідкуватимуть за її траєкторією, а також визначатимуть причини її утворення. Завершити ремонтні роботи планують до кінця 2022 року.

Читайте також

  • Влаштували перегони та спричинили ДТП: у центрі Рівного сталась аварія, яка заблокувала рух на кілька годин
  • Курс валют: експерт розповів, що впливає на його коливання та чи зміниться він до кінця року
  • Рівняни стали частіше скаржитись на провайдерів. Як захищає закон та куди звертатися

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок