Чому відключають електроенергію поза графіком і не в усіх — пояснюють у Рівнеобленерго

Чому відключають електроенергію поза графіком і не в усіх — пояснюють у Рівнеобленерго

Ексклюзивно
Чому відключають електроенергію поза графіком і не в усіх — пояснюють у Рівнеобленерго
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному ситуація з відключеннями електрики найскладніша, а особливо у східній, південній частинах міста та у центрі — саме тому електропостачання найбільше обмежують у цих мікрорайонах. Про це Суспільному 22 листопада розповів директор з розвитку електричних мереж Рівнеобленерго Ігор Красінський.

Ситуація в електромережах Рівненської області залишається складною, але "у Рівнеобленерго її контролюють і намагаються покращити", заявив Ігор Красінський. Найскладніша ситуація з Рівним – особливо у східній, південній частині міста та у центрі. Саме тому електропостачання найбільше обмежують у цих мікрорайонах.

"Щодо ситуації, яка у нас зараз є в мережі, то можуть бути як незначні погіршення, так і невеличкі покращення. Зараз ми працюємо над тим, щоб покращити ситуацію. Намагаємося зробити так, щоб споживачі у Рівному змогли це відчути", — пояснює Ігор Красінський.

Він також зазначив, що Укренерго надає певне навантаження на область. Визначену кількість мегават енергетики області повинні розділити між споживачами. Йдеться лише про ті потужності, які здатні пропустити пошкоджені мережі:

"Кількість мегават, які ми можемо розподіляти, змінюється кілька разів на день. Починає зростати споживання – виникає потреба його обмежувати. Саме тому нам складно дотримуватися графіків, які розробляються з огляду на виділену потужність".

Якщо йде перенавантаження лінії — у Рівнеобленерго вдаються до аварійних чи термінових відключень.

"Тобто, якщо немає електропостачання на лінії і коли воно відновлюється — всі починають включатися, тому може виникнути перевантаження. Тоді таку лінію відключають в аварійному порядку. Тому і змінюється тривалість перерв у електропостачанні. Коли навантаження зменшується — споживачів знову підключають", — коментує Ігор Красінський.

Водночас додає, що в Рівнеобленерго надходять скарги, що один мікрорайон без електроенергії, а інший — не відключають взагалі. Він підтверджує — у місті є такі об'єкти, які зі світлом постійно.

"От вчора до мене обурювались, чому не відключають житловий масив навпроти зоопарку. А він просто на одній лінії з обласною лікарнею. Якщо ми відключимо масив, то відключимо лікарню. І таких об'єктів у нас по місту багато. Тому що якщо ми їх відключимо — люди будуть без меддопомоги, без хліба. Ми собі цього дозволити не можемо", — пояснює Ігор Красінський.

Разом з тим, зазначив енергетик, немає окремих ліній на котельні і теплові пункти міста. Відтак, виокремити їх та не відключати від живлення енергетики не можуть:

"Ми намагались спершу не відключати котельні й теплові пункти, але нам не вистачає навантаження. І ми вимушено пішли на цей крок, щоб не розвалити нашу енергосистему".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок