Браконьєрство на Рівненщині: що змінилось в умовах воєнного стану

Браконьєрство на Рівненщині: що змінилось в умовах воєнного стану

Ексклюзивно
Браконьєрство на Рівненщині: що змінилось в умовах воєнного стану
. ФОТО: Pexels

Щороку на Рівненщині фіксують щонайменше два випадки, коли браконьєри вбивають тварин, занесених до Червоної книги. Про це Суспільному в етері Українського радіо Рівне розповів заступник начальника обласного управління лісомисливського господарства Віктор Романюк. Випадків іншого браконьєрства, за його словами, в десятки разів більше.

У жовтні на території Сарненського району затримали 22-річного чоловіка, якому інкримінують убивство червонокнижного лося. Санкція статті передбачає штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень, громадські роботи на строк від 160 до 240 годин або обмеження волі терміном до трьох років.

“Тварина з Червоної книги — це автоматично кримінальна відповідальність. Воєнний стан — це обтяжуюча обставина, полювання в такий час заборонене у повному розумінні цього слова”, — каже Віктор Романюк.

Крім червонокнижних, вбивають і інших тварин. За даними посадовця, нещодавно у колишньому Березнівському районі двоє браконьєрів добули козу. Їх також викрили, за такі дії загрожує 32 тисячі гривень штрафу як компенсація збитків та іще 1200 гривень штрафу як такого.

За словами Віктора Романюка, під час воєнного стану браконьєри все ж стали менш активними.

“В загальному в нас по області з початку року є 39 випадків, 17 виявлено лісовою охороною, і 16 Мінекологією. Шість справ передано до суду, накладено 14,5 тисяч гривень штрафу, із них сплачено 13 тисяч. Для користувачів відшкодовано 75,5 тисяч із 85,5”, — сказав представник РОУЛМГ.

За його словами, штрафи в Україні не переглядали із 2017 року.

“Риба зараз дорожча, ніж, умовно, куниця”, — каже він і додає, що, на його думку, штрафи все ж є адекватними у відповідності до платоспроможності населення.

Щороку в області фіксують щонайменше два випадки, коли браконьєри вбивають тварин, занесених до Червоної книги. До прикладу, лося в регіоні є приблизно 1255 голів. Це спеціаліст називає “досить високою щільністю”.

Наразі збільшується популяція козуль та червонокнижних рисей — останніх, за оцінкою лісомисливського господарства, є від 15 до 30 голів.

“Цією справою займаються науковці, півтора року тому була нарада, то йшлось, що північний вид з Прибалтики та Білорусі з’єднався із південним — Карпатським та Румунським. І в нас такий створюється підвид, вже народжуються по 2-3 кошеняти, є вже дорослі самки й самці”, — розповів Віктор Романюк.

Що відомо

  • Рада оборони області заборонила на Рівненщині полювання у липні, це рішення діятиме до завершення воєнного стану. Охочих постріляти начальник військової адміністрації закликав іти в ЗСУ.
  • За даними РОУЛМГ, на Рівненщині зареєстровано майже 20 тисяч мисливців, понад десять тисяч є активними.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок