Дерев'яну скульптуру з обличчям українського захисника різьбяр Микола Бондарчук створює на подвір'ї храму у Рівному. Це вже друга робота майстра на території Свято-Троїцької церкви. У 2021-му він відтворив у дереві Божу Матір з Ісусом.
Над українським воїном до неба злітають журавлі, як символ тих бійців, які не повернулися додому живими. Такий вигляд матиме скульптура, яку різьбяр Микола Бондарчук почав створювати на подвір'ї Свято-Троїцького храму ПЦУ.
"Що цікаво, у цьому дереві, то там гілочка, то там, то смоляні кишеньки. Як дійшов до обличчя — нічого, чисте. Просто не знаю, я не думав, що так може бути навіть", — розповідає майстер.
Дерево, з якого Микола Бондарчук вирізає скульптуру, було аварійним.
"Його потрібно було все одно зрізати, щоб воно не впало на церкву, коли буревії. І ми подумали, що було б краще щось зробити, щоб була ідея пов'язана з армією, Україною і церквою. Ми пам'ятаємо загиблих воїнів, ми поважаємо тих воїнів, які нас захищають", — каже різьбяр.
Дизайн різьблення Микола Бондарчук розробляв спільно із настоятелем храму, отцем Леонідом Поліщуком. Над макетом працювали майже пів року.
"Незалежність нашої держави — це національна риса нашого народу. І ми всі її відстоюємо. Ми боремося за цю незалежність, боремося молитвою, ось такою працею, на фронті, руками наших солдатів. І тих, хто відійшов уже до воїнства небесного, ми хотіли б увіковічити в ось цій фігурі", — пояснює настоятель.
Читайте також: У Рівному біля церкви зі стовбура вирізьбили Божу Матір з Ісусом
Священник стверджує, що парафіянам скульптури навколо храму подобаються. Приходять їх фотографувати й гості міста. Микола Бондарчук каже, що роботи планує закінчити до свята Покрови, якщо цьому сприятиме погода.
"Елемент імпровізації завжди є, тому що дерево завжди підказує. От коли дзвони мали бути в іншому місці, а там якраз такий виріз був, що якраз прямо там "сиділи" ті дзвони. Я просто зайве там забрав і все", — каже різьбяр.
Микола Бондарчук розповідає, що попит на патріотичну скульптуру зріс, нині є пропозиції з різних куточків України. Але процес створення дерев'яної скульптури — довготривалий.
"До сирого дерева нічого не пристане. Тому воно має вистоятися, дати свої тріщинки, а тоді ми вже його зашпаклюємо і зробимо, як з цією скульптурою. Буде чистеньке, без тріщин, ми його захистимо лаками, фарбами. І воно тоді вже може стояти довго", — пояснює різьбяр.
Що відомо
- Дерев'яну скульптуру Божої Матері з Ісусом на подвір'ї храму відкрили торік наприкінці квітня
- Дерев'яну скульптуру, в якій поєднане зображення січового стрільця, воїна УПА та сучасного захисника України, відкрили 14 жовтня 2020-го року в Дубні. Її автором також є Микола Бондарчук.
- Микола Бондарчук є автором Алеї дерев'яних скульптур в місті Дубно.
Читайте також
Формат навчання змінюється: що відбувається у Рівному та області через масовані обстріли України
У Рівному чоловік повернув куплений обігрівач "№1 в России". Як відреагували в магазині
Отримав мікрогрант у 18 років: на Рівненщині студент відкрив власний цех
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter