Понад три сотні заявок подали підприємці Рівненщини на отримання грантів у програмі Кабміну "єРобота". Про це в етері Українського радіо Рівне розповів керівник управління підприємництва та інвестицій Департаменту економічного розвитку ОДА Ігор Перепелиця. Суспільне з'ясовувало, які галузі мають найбільший попит та які є вимоги до заявників.
Що це за стратегія
На початку червня 2022 року Кабмін запустив нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни та стане фундаментом для повоєнного відновлення України. Вона включає вісім програм, які передбачають створення робочих місць шляхом підтримки бізнесу, держзамовлення, будівництва, кредитування та працевлаштування безробітних.
Шість програм стосуються безповоротної грантової підтримки малого й середнього бізнесу, щоб змотивувати людей залишатися і працювати в Україні.
Чотири програми вже доступні на порталі Дія — Своя справа, Новий рівень, Свій сад, Своя теплиця.
Попит на Рівненщині
"Найбільший попит мають програми мікрогрантів. Станом на 7 вересня підприємці подали 301 заявку. З них 77 вже отримали позитивні рішення від Державного центру зайнятості. Маємо вже десять заявників, які отримали кошти на свої рахунки", — розповів Ігор Перепелиця.
Він додає: найбільше заявок надійшло від фізичних осіб-підприємців. Їх проєкти націлені на розвиток вже наявного бізнесу. В окремих випадках — на відкриття певних ліній відповідно до сфери, в якій вони працюють.
"Найбільше проєктів подали у сфері торгівлі. Люди звертаються за придбанням торговельного обладнання, дехто звертається за певними послугами, до прикладу — розмістити кавові машини в якомусь офісі", — уточнює посадовець.
Багато заявок, за словами Ігоря Перепелиці, також подали на техобслуговування та ремонт автомобілів, текстильне виробництво, сільське господарство.
Програма Новий рівень: що це таке та як отримати грант
"Програма новий рівень — це грантова підтримка для переробних підприємств. Вона передбачає грант у сумі до восьми мільйонів гривень. Зараз Кабмін спростив процедури для отримання цього гранту. Якщо раніше від підприємця вимагалось створити 25 робочих місць, то тепер відносно взятої суми є певна градація, скільки він може взяти людей на роботу", — зазначає посадовець.
Станом на 7 вересня на цю програму подали два десятки заявок. Одне підприємство оголосили переможцем. Воно переробляє пластмасу на дитячі іграшки.
"Це можуть бути підприємства в сфері АПК, металургії, деревообробки. Ця програма має достатньо багато напрямків. Детальніше з ними можна ознайомитись на порталі Дія", — каже Ігор Перепелиця.
Які вимоги до заявників
Основною вимогою до учасників є ділова репутація, розповідає посадовець.
"Це своєчасна сплата податків, зборів, відсутність судових справ, позитивна кредитка історія. Банківські установи на основі цієї інформації дають свій висновок про заявника, а Центр зайнятості приймає рішення, чи можна даний проєкт фінансувати", — уточнює Перепелиця.
Заявку може подати кожен громадянин України.
"Для цього потрібно написати бізнес-план. Наступного тижня розпочнуться навчання для охочих навчитися їх писати. Для цього можна зареєструватись за номером 0362 695 215. В обласному центрі зайнятості є певний фахівець, який проводить онлайн-зустрічі, кожному проєкту приділяється увага", — каже посадовець.
Він додає: станом на 7 вересня триває дев'ятий етап конкурсного відбору проєктів, який триватиме до 18 вересня.
Як подати заявку
- Зареєструватися на порталі Дія;
- знайти грант;
- подати заявку;
- подати бізнес-план;
- підписати документ електронним цифровим підписом та відправити на розгляд.
Окремі із програм потребують достатньої підготовки як проєкту, так і проєктно-кошторисної документації.
Хто контролюватиме реалізацію проєктів
За тим, як підприємці впроваджують проєкти та куди витрачають грантові кошти, слідкуватимуть фахівці обласного центру зайнятості та банківська установа.
"Грантові кошти не даються готівкою заявнику, вони перераховуються безпосередньо до тих суб'єктів господарської діяльності, які долучаються до проєкту, тому цільове використання коштів — обов'язково", — каже Ігор Перепелиця.
Читайте також
- Лорі породи бігль: як у теробороні на Рівненщині служить мисливська собака
- Нестача техніки для дистанційки: як це вирішують на Рівненщині
- Де та чим на Рівненщині можна вакцинуватися від COVID-19
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter