У Рівному на День прапора презентували найвищу обласну відзнаку. Хто її отримав

У Рівному на День прапора презентували найвищу обласну відзнаку. Хто її отримав

У Рівному на День прапора презентували найвищу обласну відзнаку. Хто її отримав
.

У День Державного прапора України у Рівному 23 серпня підняли головний стяг області та презентували нову нагороду "Слава Рівненщини". Найпочеснішу у регіоні медаль отримали військовий, медик та волонтер.

На майдані Просвіти уранці зібралися рівняни та гості міста, аби взяти участь в урочистому піднятті найбільшого прапора області та вшанувати пам'ять тих, хто загинув у боротьбі за незалежність України.

Рівнянка Лідія Марчук розповідає, що для неї День Державного прапора має особливе значення. А сьогодні, коли українці відзначають це свято під час повномасштабної війни, кожен має задуматись про святість синьо-жовтого стяга.

"Ви знаєте, сьогодні надзвичайно величезне свято, державне свято. Свято не лише держави, а свято моєї душі. Із прапором хлопці наші ідуть в бій. Прапор встановлюють і наші біженці, коли вони проходять через блок-пости, особливо з тих територій, які окуповані. Вони, коли дійдуть до наших блок-постів, бачать прапор, вони просто плачуть", — ділиться рівнянка.

У День прапора презентували нову нагороду — "Слава Рівненщини", яка буде найвищою відзнакою для області. Розробниця дизайну медалі Олександра Корчевська каже, що нагорода є унікальною. На червоному тлі розміщено білий хрест, який нагадує прапор Рівненщини, а напис виконано за стилістикою рівненського художника, члена УПА Ніла Хасевича.

Першими нагородами "Слава Рівненщини" відзначили:

  • Володимира Климова — військовослужбовця, який воює за Україну з 2014 року. Отримав два поранення, обороняючи Київ втратив око;
  • Євгена Кучерука — головного лікаря Рівненської міської лікарні;
  • Володимира Бричка — волонтера з Рокитнівщини, який брав участь в обміні полонених, організовував евакуацію з фронтових міст.

"Я не очікував, я й не для того працював. Я служив, людям служив. Вивозили людей з тих окупованих територій, як приходилося. Вивозили дитячий будинок, вивозили будинок пристарілих, вивозили пологовий будинок. З Ворзеля, з Ірпеня, з Бучі. Чим могли, допомагали", — каже волонтер Володимир Бричко.

Начальник обласної військової адміністрації Віталій Коваль пояснив, що захід організували з дотриманням усіх правил безпеки, на випадок тривоги мали чітко сформований план дій.

"Ми не мали права не відзначити, але в першу чергу була думка про безпеку, тому під час сигналу повітряної тривоги, будь-які заходи, які будуть проводитися на території області будуть перервані. Люди мають відбути до безпечного місця, до укриття", — пояснює очільник ОВА.

На святкуванні Дня прапора були присутні посол Латвії в Україні Ілгварс Клява та Парламентська секретарка Міністерства оборони Латвії Байба Блоднієце. Це вже не перша делегація представників прибалтійської країни до Рівного. Минулого разу, з метою співпраці, вони приїздили у червні, а наступний візит планують на жовтень.

Читайте також

  • У Рівному 24 серпня базари не працюватимуть. Міський голова пояснив, чому
  • Нові гравці та цілі на сезон: рівненський ФК Верес зустрівся з вболівальниками
  • На Рівненщині пошкодили капличку і на воротах церкви УПЦ МП намалювали "Z"

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок