Інфіковані медики, кругообіг пацієнтів, вірус із Польщі: головне з брифінгу у Рівному

Інфіковані медики, кругообіг пацієнтів, вірус із Польщі: головне з брифінгу у Рівному

Інфіковані медики, кругообіг пацієнтів, вірус із Польщі: головне з брифінгу у Рівному
.

Головлікар Рівненської обласної лікарні Іван Зима пояснив, чому померлого анестезиста, попри непідтверджений тест на коронавірус, ховали у герметичному мішку, головний санітарний лікар області Роман Сафонов зазначив, що у вдови медпрацівника вірусу також не підтвердили, але зразки відправлять на дослідження ще у Київ, а в.о. начальника управління охорони здоров'я ОДА Олег Вівсянник пояснив, чому у міській лікарні відбувається кругообіг пацієнтів.

Суспільне традиційно пропонує ознайомитись із головною інформацією з цього брифінгу.

Ситуація в обласній лікарні

В соцмережах називають обстановку в обласній лікарні напруженою, однак самі медики відкрито про це поки не говорять. Деяку інформацію прояснив головлікар Іван Зима.

За його словами, відділення реанімації перевели у резервне ЛОР-відділення, оскільки в реанімації COVID-19 виявили у лікаря та анестезиста. У відділенні через це "проводиться заключна дезінфекція"

Що ж до вдови померлого анестезиста, то, як і у її покійного чоловіка, лабораторний центр не підтвердив коронавірусу. Такі тести робили декілька разів. До учорашнього дня жінка, яка є медсестрою, була в обласній, однак її перевели у міську лікарню.

Головний санлікар області Роман Сафонов уточнив:

– Жінка могла заразитись від свого чоловіка, напевно, так і було. Але це був інший вірус, тобто діагностику треба продовжувати і шукати іншого збудника.

Роман Сафонов також додав, що аби зняти всі питання з цього приводу, зразок біологічного матеріалу направлять до Києва. Лікар зазначив, що впевнений у тому, що результат буде аналогічний – тобто негативний.

Що ж до інформації про те, що померлого старшого анестезиста, попри відсутність коронавірусу, усе одно ховали за протоколом, який передбачений для померлих інфікованих, тобто поклали тіло у мішок – головлікар РОКЛ Іван Зима відповів:

– Хоронили через те, що вже до тієї пори була напружена ситуація, що ми щось видумуємо, приховуємо, інфікуємо когось. Тому були вжиті такі методи захисту і застережливості для персоналу і оточуючих.

Головлікар також сказав, що останнім часом в мережі є інформація, яка певним чином принижує та чинить тиск на медзаклад і персонал, які, попри небезпеку, виходять на роботу і продовжують надавати допомогу. Наразі медиків у РОКЛ перевіряють на наявність вірусу.

Керівниця Рівненського Центру громадського здоров’я Олена Гандзюк підтвердила, що в області активізували перевірку медпрацівників і це триває декілька днів. Очільниця ЦГЗ уточнила:

– Медичний працівник може заразитись не лише в лікарні, коли він захищений засобами захисту. Ризик зараження менший, ніж поза лікарнею. Ми говорили, що в обласній лікарні пацієнти теж обстежуються на COVID і не виявлено хворих. Тобто, ймовірність зараження поза лікарнею – висока.

Позиція вдови старшого анестезиста

Суспільному Ірина Іщук розповіла, що за вимогою її перевели до інфекційного відділення міської лікарні. За її словами, в обласній вона лежала у лор-відділенні без апаратів для подачі кисню, маючи двостороннє запалення легень. Жінка стверджує, що у медзакладі приховують факти зараження медиків, тож після одужання планує звертатися до суду.

– Я вважаю, що, звичайно, є приховування. Тому що, якщо в мене була лівостороння пневмонія, мені її лікували і я приймала "Плаквеніл", який використовується для лікування коронавірусної інфекції, і тиждень лікування не дає результату, і вчорашнє КТ дає двосторонню пневмонію. Коли чоловік лежав, я ж від нього не відходила і медперсонал, який працював біля нього, він мав симптоматику коронавірусу. У них була температура, у них була втрата нюху, вони на парацетамолі і вони працюють.

Заступник голови РОДА Ігор Тимошенко на брифінгу сказав, що в обласній лікарні проводять внутрішнє розслідування ситуації, що склалась. Зовнішніх експертів для цього процесу залучать, якщо будуть бачити таку потребу.

Як ми повідомляли раніше, з 10 квітня медпрацівників обстежують ПЛР-тестами у три черги: спочатку тих, які мають прояви ГРЗ, потім тих, які найближче контактують з хворими на COVID-19 і після того медиків, які контактували з медперсоналом, що лікує хворих, а також членів родин лікарів, які мають прояви ГРЗ.

Ситуація з інфікованими медиками по області

Головний санітарний лікар Роман Сафонов повідомив, що в області COVID-19 зі 142- випадків підтвердили уже в 32-х медичних працівників:

16 – обласна лікарня

11 – Сарненська ЦРЛ

4 – Здолбунівська ЦРЛ

1 – ЦПМСД "Північний" – 1 (сімейна лікарка, яка мала контакт із жінкою, в якої виявили коронавірус першою в Рівному).

– Медики є такою ж соціальною одиницею, як і всі люди. Коли медик спілкується вдома з рідними – це не страхує його від занесення інфекції в лікувальний заклад. На прикладі Здолбунівської ЦРЛ ми маємо приклад спалаху, тому що хворий з іншими питаннями прийшов в гінекологічне відділення і сталось це захворювання у медиків. 4 – жителі Здолбунова і одна жінка зі Здовбиці, розповів Роман Сафонов.

Щодо розподілу інфікованих медиків:

Лікарі – 3

Медсестри – 15,

Молодші медсестри - 14

Ситуація у ЦМЛ Рівного

На сторінці у Facebook Рівненської ЦМЛ опублікували інформацію такого змісту:

"У зв’язку із нинішньою епідеміологічною ситуацією, КНП "Центральна міська лікарня" РМР потребує додаткового медичного персоналу, а саме:

- молодших медичних сестер інфекційного корпусу. Оплатою згідно чинного законодавства. До працевлаштування також запрошуємо студентів, волонтерів."

В.о. начальника обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник коментує це так:

– Наразі не тільки ЦМЛ, а й управлінням охорони здоров’я проводиться системна робота щодо вивчення резервів залучення медперсоналу в разі масового поступлення пацієнтів для надання повноцінної якісної меддопомоги у цілодобовому режимі. Згідно інформації від управління охорони здоров’я міста, у інфекційному відділені та у ЦМЛ працює достатня кількість працівників для надання меддопомоги.

Щодо інфекційного відділення ЦМЛ Рівного, то, за словами посадовця, воно вже заповнене і проводять госпіталізацію пацієнтів у резервовані відділення або перепрофільовані відділення хірургічного корпусу.

– Хочу наголосити, що здійснюється постійний моніторинг та сортування пацієнтів, які поступають. Відповідно від важкості захворювання і тих, хто йде на одужання. Постійний кругообіг пацієнтів іде у міській лікарні, додав Олег Вівсянник.

Коментуючи на прохання журналістів заяву головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про те, що українська медична система одночасно може витримати не більше 3,5 тисяч тяжко хворих на коронавірусну хворобу, Олег Вівсянник уточнив, що наразі в Рівненській області таких пацієнтів – 6. А загалом в інфекційних відділеннях розгорнуто 417 ліжок, додатково у лікарнях 1 та 2 хвилі перепрофілювали понад 1300 ліжок.

Тести в аптеках, підтверджені й непідтверджені випадки

Як мінімум три аптечних мережі проводять реалізацію експрес-тестів, – розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко та додав, що його проведення для більшої достовірності потрібно робити за участі медичного працівника у медзакладі.

Головний санлікар Роман Сафонов не підтвердив інфікування працівника "Епіцентру"

Інфікування коронавірусом підтвердили у жительки села Тучин Гощанського району, жінка приїхала з Польщі, у неї легкий перебіг хвороби. У її чоловіка коронавірусу не виявили.

На початок