Ажіотажу немає: як у Рівному чорнобильці отримують допомогу від ООН

Ажіотажу немає: як у Рівному чорнобильці отримують допомогу від ООН

Ажіотажу немає: як у Рівному чорнобильці отримують допомогу від ООН
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному продовжується видача безкоштовних солі й гороху від Всесвітньої продовольчої прогами ООН. На початку роздачі в деяких пунктах Суспільне спостерігало черги. Однак, так відбувається не скрізь. Приміром, у пункті видачі такої допомоги для чорнобильців кажуть, що за три дні до них не прийшла і третина тих, кому заготували пакунки.

Вдова ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС та з інвалідністю внаслідок війни Ольга Шушковська 1 серпня отримала продуктовий набір, бо отримала повідомлення про таку можливість.

"Вже була допомога доволі гарна, то я отримала. Ну, а зараз таке... Ми вдвох з сином і нам забагато гороху. То я взяла лише сіль. Раз прийшла — то взяла сіль", — розповіла жінка.

Ажіотажу немає: як у Рівному "чорнобильці" отримують допомогу від ООН
Фото: Суспільне Рівне

На одну людину передбачили кілограм солі та два кілограми гороху. Чорнобильцям їх з 29 липня роздають на вулиці Шевченка, 45.

"Видаємо різним категоріям: постраждалим в Чорнобилі, ліквідаторам I-II категорії і III категорії, евакуйованим також", — каже член правління міської організації “Рівненські ветерани-чорнобильці” Володимир Онищук.

За три дні роботи пункту тут видали 80 продуктових наборів із 300 передбачених. За словами Володимира Онищука, це дуже мало.

"За три дні ми видали 160 кг гороху і 80 кг солі. А в цілому ми отримали 600 кг гороху і 300 кг солі", — додає чоловік.

Ажіотажу немає: як у Рівному "чорнобильці" отримують допомогу від ООН
Фото: Суспільне Рівне

Працює пункт щодня з 10:00 до 15:00. Щоб отримати продуктовий набір, потрібно пред’явити документ, що підтверджує відповідний статус.

"Ніхто не просить більше. Люди в основному у нас забезпечені", — вважає секретарка пункту видачі Людмила Кравчук.

Загалом у рамках домовленості з Всесвітньою продовольчою програмою ООН для Рівненської громади передали понад 230 тонн солі та гороху. Їх видають пенсіонерам, багатодітним сім'ям, людям з інвалідністю та переселенцям у релігійних організаціях та адресно.

"Отримали чотири тонни солі та вісім тонн гороху, які були розподілені як адресна допомога. На сьогодні видали 90% адресної допомоги. Тобто майже все, що ми отримали, ми віддали як громадським організаціям, так і те, що наші соціальні працівники рознесли", — розповів директор Департаменту соцполітики Рівного Сергій Черній.

Читайт також

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок