У Костополі на Рівненщині почали дерусифікацію і дерадянізацію вулиць. Людей питають нові назви

У Костополі на Рівненщині почали дерусифікацію і дерадянізацію вулиць. Людей питають нові назви

У Костополі на Рівненщині почали дерусифікацію і дерадянізацію вулиць. Людей питають нові назви
. Фото: архів Суспільне Рівне

Профільна комісія Костопільської громади на Рівненщині 27 червня оприлюднила перелік міських вулиць та провулків, які підлягають дерадянізації та дерусифікації. У списку 24 вулиці та сім провулків, але без нових назв. Заступник міського голови Юрій Кузнюк пояснив Суспільному, що наразі відбувається обговорення і закликав містян долучитися до процесу перейменування й пропонувати свої варіанти нових назв.

Перелік вулиць у Костополі, які мають перейменувати через прив'язку у назві до радянського минулого та російських діячів, сформувала комісія з найменування та перейменування мікрорайонів, вулиць, провулків, площ, скверів та інших об’єктів на території громади.

Згідно зі списком, розміщеним на сайті Костопільської міської ради, дерусифікації і дерадянізації підлягає 24 вулиці та сім однойменних провулків:

  1. 8 Березня;
  2. Бєляєва;
  3. Воїнів-Інтернаціоналістів;
  4. Гагаріна;
  5. Єсеніна / Єсєніна;
  6. Жуковського;
  7. Карбишева / Карбишева;
  8. Короленка;
  9. Курчатова;
  10. Кутузова;
  11. Лермонтова;
  12. Ломоносова;
  13. Мічуріна;
  14. Можайського;
  15. Невського / Невського;
  16. Некрасова / Некрасова;
  17. Островського / Островського;
  18. Пушкіна / Пушкіна;
  19. Сидорова / Сидорова;
  20. Толстого;
  21. Тургєнєва;
  22. Ціолковського;
  23. Чайковського;
  24. Чернишевського.

Список вулиць, які у своїй назві мають прив'язку до радянського минулого та російських діячів, профільна комісія сформувала за перший тиждень своєї роботи. Розглянули також звернення та пропозиції, які надійшли у міськвиконком від костопільчан та громадських організацій.

"Були пропозиції назвати вулиці на честь перших загиблих костопільчан, ще у 2014-2015 роках, в Іловайському котлі та Луганському аеропорту. Нам також написав з Житомира краєзнавець Васильчук, родом з Костопільщини, його родина зазнала переслідувань за націоналістичну позицію. Він запропонував вулицю Островського перейменувати на честь повстанської родини Васильчуків. Вони поруч жили, їхній будинок ще й досі лишився. Загалом, було багато пропозицій", — розповів Юрій Кузнюк.

Щоправда, жодних варіантів нових назв на сайті Костопільської міської ради не оприлюднили.

"Перелік сформований, але на які назви їх замінять — ще обговорюється, чекаємо пропозицій. Моя позиція, що треба не просто відкараскатися від комуністичного тоталітарного минулого і російських діячів, а перейменувати вулиці так, щоб вони були змістом наповнені. Тобто не якась там Зелена, Квіткова, чи Виноградна, а, наприклад, на честь діячів визвольного руху, українських чи місцевих письменників. Це сприятиме тому, щоб у нащадків не було прогалин у важливих історичних моментах і постатях, які формували українську державність", — пояснив Юрій Кузнюк.

Містяни, які хочуть долучитися до процесу перейменування, мають заповнити спеціальну Google форму і надіслати її на електронну скриньку відділу містобудування, архітектури та землеустрою. Зробити це можна до 11 липня. Також комісія має напрацювати перелік вулиць, які підлягають дерусифікації та дерадянізації в 29 селах Костопільської громади.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок