У покинутій школі на Рівненщині облаштовують житло для переселенців

У покинутій школі на Рівненщині облаштовують житло для переселенців

Ексклюзивно
У покинутій школі на Рівненщині облаштовують житло для переселенців
. Фото: Суспільне Рівне

У селі Заріцьк в покинутій школі облаштовують житло для переселенців. Ремонт у будівлі колишнього навчального закладу розпочали за гроші благодійників. Житлом планують забезпечити тих, хто залишився на Рівненщині на постійне місце проживання.

До початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, у приміщенні колишньої школи планували облаштувати спортивно-оздоровчий центр, розповідає голова правління ГО "Дядьковицький молодіжний центр" Тарас Коваль.

"Але початок війни вніс корективи в наші плани. І як тільки ми зрозуміли, що є потреба саме в житлі для внутрішньо переміщених людей, які потребують цього, почали шукати шляхи реалізації", – додає Тарас Коваль.

Американська організація United Help Ukraine – одна з тих, хто надав частину грошей для переобладнання школи у житловий будинок. До цього у приміщенні не було води, каналізації. Наразі облаштовують санвузли, планують зробити душові кабіни та кухню.

У покинутій школі на Рівненщині облаштовують житло для переселенців
Фото: Суспільне Рівне

Тут планують поселити до сорока переселенців, для них облаштують сім кімнат. Зі слів голови Дядьковицької громади Людмили Вітковець, ремонт кімнат хочуть зробити за фінансової підтримки волонтерського руху Будуємо Україну Разом та співфінансування місцевої громади.

У покинутій школі на Рівненщині облаштовують житло для переселенців
Фото: Суспільне Рівне

"В кожній класній кімнаті є пічне опалення. Але ми розуміємо, що не всі вміють користуватися, то на перспективу ми плануємо поставити електричні конвектори", – каже голова Дядьковицької громади Людмила Вітковець.

Також школа має два гектари комунальної землі, на ній переселенці зможуть вирощувати овочі та фрукти. Їм готові надати насіння, яке придбали через україно-швейцарський проєкт "Діємо для здоров'я".

"Ще планується грант від угорців, це також в розмірі 300 тисяч гривень. І там значна частина меблів, шафи й трохи для облаштування зовнішньої території", – додає Тарас Коваль.

Це третій транш, який перерахували партнери зі Сполучених Штатів.

"Загальна сума – 40 тисяч доларів. На цьому United Help Ukraine не збирається зупинятися. Нам відомо, що готується цілий вантаж із харчами, необхідними речами, засобами гігієни саме у Рівне", – каже координаторка Євгенія Сорока.

Наразі йдеться про тих внутрішньо переселених людей, які залишилися на території Рівненської області на постійне місце проживання, – уточнює волонтерка Юлія Щербяк.

"Це мешканці окупованих територій, де активні бойові дії й не можуть повернутися. Це базові потреби проживання, харчування, лікування і, звичайно, в перспективі працевлаштування", – додає волонтерка.

Всі роботи по облаштуванню оселі для переселенців планують завершити до кінця липня.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок