На Рівненщині до ПЦУ вперше переходить громада собору з настоятелем

На Рівненщині до ПЦУ вперше переходить громада собору з настоятелем

Оновлено
На Рівненщині до ПЦУ вперше переходить громада собору з настоятелем
. Збори у соборі в Костополі, 15 травня 2022 року. Це перший собор в області, який перейшов у ПЦУ зі священником/, Скрін з відео, наданому парафіянином

На Рівненщині громада собору у місті Костопіль прийняла рішення змінити конфесійну приналежність та перейти з УПЦ, що перебуває у канонічній єдності з московським патріархатом, до Православної церкви України.

Як інформує кореспондентка Суспільного із місця події, голосували за це у неділю, 15 травня. Настоятель рішення громади підтримав і пояснив, що не може бути у конфесії, де патріарх не визнає незалежною українську націю. Таким чином вперше в області рішення про перехід прийняла громада храму, що має статус собору.

Йдеться про Свято-Михайлівський собор у Костополі, він знаходиться на вулиці Соборній.

На Рівненщині до ПЦУ вперше переходить громада собору з настоятелем
Свято-Михайлівський собор у Костополі. Фото: Суспільне Рівне

Збори парафіяни провели після служби, почались вони орієнтовно о 10:30. Як розповів Суспільному парафіянин Вадим Топольський, питання переходу в ПЦУ громада порушувала одразу після надання Томосу. Однак, у 2019 році підтримки для цього рішення забракло.

“А коли в 2022 році почалась війна, парафіяни неодноразово підходили до батюшок, щоб демократично вирішити питання з переходом. От на зборах сьогодні одноголосно проголосували за, зареєстровано було 390 чоловік. Ще до зборів настоятель сказав, що прийме рішення більшості людей”, — каже парафіянин.

Читайте також: “Станьте сміливими”: очільник ПЦУ на Рівненщині закликав єпископів та паству вийти з МП

У храмі є два священники: настоятель та клірик. Перший перед зборами, як чути на наданому Суспільному відео, звернувся до присутніх так:

“Якщо не буде належної реакції і бажання відділитись від російської православної церкви, то я свій пастирський послух нести не буду. Патріарх Кирил є провідником вчення руского міра, суть якого полягає в тому, що немає незалежної української держави, немає української нації, а є рускій єдиний народ. Я з цим і як людина, і як священник незгідний. Я не зможу, відповідно до своєї совісті, перебувати в молитовному і канонічному єдинстві з рускою православною церквою”.

Священник закликав людей вирішити це питання "толерантно і з повагою один до одного".

Загалом на зборах розглянули 11 питань, серед них зміна статуту, парафіяльної ради, обрання ревізійної комісії. Ці документи повезуть для реєстрації в обласну військову адміністрацію.

“Там війна, а ми що? Ми як усі. Дякую всім людям, які прийшли і підтримали”, — сказав староста храму Микола Ющук, який обіймає цю посаду впродовж 17 років.

Зі слів кореспондентки Суспільного, на місці чергувала поліція, вона була попереджена про збори. Але їх участь не знадобилась, конфліктів під час цієї події не було.

На Рівненщині до ПЦУ вперше переходить громада собору з настоятелем
Фото: Суспільне Рівне

"Я дуже радий і за священника, який виявився сміливим, і за всіх парафіян, які проголосували одноголосно. Це лиш доводить те, що не поодинокі, а з кожним днем все більше громад хочуть бути в справжній помісній українській церкві. Загалом до нас перейшло майже 90 громад. Тільки 52 громади від моменту отримання Томосу і 18 громад від початку повномасштабної воєнної агресії Росії до України", — сказав архієпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон в інтерв'ю для Суспільного.

За даними пресслужби єпархії ПЦУ, загалом від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну на Рівненщині з московського патріархату в ПЦУ вирішили перейти 12 громад. В офіційних заявах єпархії УПЦ деякі з переходів категорично заперечують та називають це “рейдерством”.

Суспільне намагалося отримати коментар представників Сарненської єпархії УПЦ МП, до якої раніше належав Свято-Михайлівський собор, однак, за всіма відомими номерами телефонів ніхто не відповів. Суспільне готове дати їм можливість висловити свою позицію.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок