Парамедики зі США, які працювали під час бойових дій у Сирії та Іраку, влаштували тренінг для працівників екстренної медичної допомоги Рівненщини. Вони розповіли про сучасні підходи до зупинки кровотеч, знеболення, догляд за пацієнтами з опіками і провели практичні заняття.
Інструктор міжнародної благодійної організації "Global Response Management" на ім'я Владо працював з рівненськими медиками без перекладача. Чоловік знає і розмовляє українською, бо його мама походить з України.
За 12 років волонтерства Владо брав участь у багатьох благодійних місіях, в Україну вирішив приїхати з перших днів війни.
"Я професійний медик, тому те, що я навчився і мій загальний досвід, який я отримав в багатьох країнах світу, на багатьох континентах, допоможе цим медикам", – пояснив Владо.
Парамедики з "Global Response Management" проводять тренінги з тактичної медицини у різних містах України.
"Ми вчимо, як накладати турнікет, контролювати крововтрати, як безпечно доглядати за пацієнтами у зоні бойових дій та наближених до них територій. Для лікарів, які мають знання, ми проводимо поглиблене навчання з використанням специфічних медикаментів та процедур: допомога пацієнтам зі значними опіками, переливання крові у польових умовах", – сказав голова тренінгового відділення "Global Response Management" Деніел Тейлор.
З його слів, навчають працівників екстреної меддопомоги, медиків загонів тероборони. Протоколи надання домедичної допомоги постійно вдосконалюють і американські парамедики знайомлять українських колег з останніми науковими дослідженнями.
"Це дуже потужний матеріал, який вони дають щодо організації імпровізованих лікарень, які можна зробити у бойових умовах. Такі нюанси, яких ми навіть не знали", — зізнався завідувач навчально-тренувального відділу центру екстреної меддопомоги Рівненщини Андрій Стахнюк.
Лікарка Вараського центру екстреної меддопомоги Анна Соколова після завершення тренінгу розповіла, що отримані знання і навички передасть колегам.
"Ми не мали такого досвіду по часу, як працювати, на що треба увагу звертати, на що можна пізніше, який стан можна відкласти на пізніше, а який треба купувати зараз і тут", – зазначила вона.
Також американські парамедики передали українським колегам індивідуальні аптечки, укомплектовані за сучасними вимогами.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram