У Рівному шукатимуть переселенців, аби навчати комп'ютерній грамотності

У Рівному шукатимуть переселенців, аби навчати комп'ютерній грамотності

У Рівному шукатимуть переселенців, аби навчати комп'ютерній грамотності
. Ілюстрація/Фото: Суспільне Рівне

У Рівному Школа цифрової грамотності, що діє в обласній бібліотеці, набирає вимушених переселенців на безкоштовні курси комп'ютерної грамотності. Про це повідомили на сайті Рівненської обласної ради. Людей, яким 50 і більше років, навчатимуть користуватись пошуковиками, месенджерами тощо, а також допоможуть освоїти смартфони.

Завідувачка відділу соціокультурної діяльності Рівненської обласної бібліотеки Ірина Усович розповіла: Школа цифрової грамотності на базі бібліотеки працює протягом останніх 12 років, раніше приходили лише місцеві мешканці, яким за 50 років.

"Зазвичай на курси комп'ютерної грамотності є черга. Наразі записались близько двох десятків рівнян. Курси проводимо постійно, тож записатись на них можна будь-коли", — сказала Ірина Усович.

Водночас вимушені переселенці на курси поки не записувались. Працівники бібліотеки підуть до гуртожитків, аби розповісти людям про можливість навчитись та розклеюватимуть оголошення.

"Курси триватимуть 2,5 місяці та охоплять вивчення будови комп’ютера та його основних пристроїв, операційної системи, роботу з файлами, папками та текстовим редактором, пошуковиками, онлайн-сервісами тощо. Ми розуміємо, що переселенці можуть не затриматись у нас довго, захочуть повернутися додому, якщо там вже безпечно, то для них ми створили спрощену програму. В її рамках за десять занять навчимо, як користуватись смартфоном", — зазначила завідувачка.

З її слів, у кожній групі одночасно займатимуться по п'ять людей — через загрозу заразитись коронавірусом людей розсаджують через один комп'ютер. Навчатимуть охочих троє тренерів, це працівники бібліотеки.

"Люди проходять з різних причин: хтось каже, що не хоче, аби було перед онуками соромно, інші хочуть навчитись платити комунальні онлайн, користуватись інтернетбанкінгом, Дією, ставати в чергу до лікаря онлайн. Є й такі, хто приходить просто поспілкуватись, адже учасники курсів знайомляться, а потім і товаришують", — зазначила жінка.

Вона уточнила, що записатись на курси можна і на сайті Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Також можна зателефонувати за номером 067-360-74-27 або 0362-63-57-49.

Що відомо

  • За інформацією Рівненської облради, щороку курси відвідують понад 300 людей.
  • У 2010 році в Рівному та по містах області у бібліотеках встановили комп'ютери за програмою "Бібліоміст" на кошти сім'ї Біла та Мелінди Гейтс, для навчання населення комп'ютерної грамотності.
  • Влітку 2021 року Рівненська ОДА впровадила в області проєкт для навчання "Цифра в кишені". Він був спрямований на навчання пенсіонерів в районах як записатись до лікаря онлайн, оплатити комунальні послуги через інтернет, спілкуватись з допомогою месенджера тощо.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок