100 тисяч євро, комплекти костюмів для пожежників та наплічники для парамедиків передали волонтери з Німеччини до Рівного. Допомогу почали збирати від початку війни в рамках двох благодійних ініціатив, – розповіла Суспільному членкиня правління громадської організації Екоклуб та засновниця ініціативи "Help for Rivne" Оксана Поль.
Оксана Поль – з Рівного. Нині вона проживає в Німеччині. Каже: допомогу почали збирати з перших днів повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну.
"Ми тоді не знали, як розвиватимуться події й чи будуть воєнні дії у Рівному. Тому я вирішила, що потрібно діяти більш локально. Оскільки я співпрацюю з Екоклубом, з'явилася ініціатива "Help for Rivne". Частково допомога, яку ми привезли – від неї. Тут ліки, наплічники для парамедиків", – каже Оксана Поль.
Волонтери також привезли допомогу рятувальникам – 15 комплектів костюмів та наплічники для парамедиків.
"Ми вже зібрали 100 тисяч євро. Цікаво, що це відбулося завдяки репутації Екоклубу. Гроші збирали навіть діти. Одна школа, до прикладу, зібрала 32 тисячі євро. 16 тисяч підуть на нашу ініціативу. Також були різні концерти, де люди збирали гроші. Діти навіть продавали торти й вторговані гроші відправляли на наш рахунок. 3,5 тисячі євро зібрав дитячий футбольний турнір на півночі Німеччини", – розповіла Оксана Поль.
Допомогу "Help for Rivne" розпочали зі створення сайту, каже засновниця ініціативи.
"Через кілька днів на сайт почали поступати гроші. Екоклуб навіть не знав, що я це зробила. Зараз вони спрямували допомогу в першу чергу містам на сході України та громадам, які потребують цієї допомоги. Ця допомога передається до Рівного, далі її розподіляє Екоклуб", – додає Оксана Поль.
Частину допомоги організував студент з Німеччини Моріс Баллар. З ним Оксана Поль познайомилася під час волонтерства.
"Ми вирішили об'єднати свою допомогу, оскільки багато німців більше довіряють людям, ніж великим організаціям. Морісу люди жертвували допомогу самостійно. Він казав, що потрібно: памперси, засоби гігієни, харчі. Нам ще вдалося залучити лікарів, які пожертвували прилад УЗД та прилад для вентиляції легень", – додає засновниця ініціативи.
Моріс – студент одного з університетів Німеччини. Він працює, а у вільний час організовує допомогу жителям України.
"На початку відчував себе безпорадним. Я думав, як я можу допомогти, адже в мене обмаль грошей, бо я – студент. І одного дня я подзвонив своїм колегам, які допомогли організувати перевезення допомоги до Польщі. Спочатку це була одна машина, згодом ми почали збирати допомогу по сусідах, друзях. Я розклеював оголошення по вулицях. П'ять днів потому ми відправили першу допомогу до Польщі вже трьома машинами та одним трейлером. А через два тижні ми приїхали до Польщі шістьма машинами та чотирма трейлерами", – каже Моріс Баллар.
Він додає: спочатку допомогу залишали у Польщі. Згодом вирішили відвозити її в Україну. У цьому йому допомогла Оксана Поль.
В Україну волонтер привіз їжу, ліки, медичне устаткування, а також корм для тварин. Крім цього, серед допомоги – спальні мішки та матраци. Це третій візит чоловіка до України.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram