Мистецьку виставку "Просто неба!" 9 квітня облаштували у Рівному поблизу обласного краєзнавчого музею. Організаторами заходу виступили учні школи Анатолія Іваненка, їх ідея – у спільному просторі об'єднати професіоналів та аматорів та познайомити з мистецьким життям Рівного, розповіла Суспільному співорганізаторка виставки Наталія Демедюк.
Виставку поблизу музею відкрили о 13:00. Гостей та жителів міста запрошують подивитися та, за бажанням, придбати картини та світлини з виставки. Гроші від продажу надішлють на потреби армії.

"Ідея зробити виставку виникла в моїх колег по пензлю. Це доросла група художниць і художників-аматорів, які займаються групі художника Анатолія Іваненка. Від початку війни ми не бачились, тому виникла ідея зібратися і зробити такий захід", – розповідає Суспільному співорганізаторка виставки Наталія Демедюк.

Загалом, за словами співорганізаторки, до виставки долучилися понад десяток художників, вони представляють близько сотні своїх робіт.
"Назва "Просто неба!" виникла у зв'язку із тим, що ми часто говоримо про мирне небо. Інший аспект – привнести трохи краси та відволіктися від новин. Крім того, Рівненщина прийняла стільки людей, які приїхали сюди, рятуючись з гарячих точок, нехай би вони просто познайомились з нашим містом та мистецтвом", – додає Наталія Демедюк.

Аквареліст Ігор Філик вже встиг продати декілька своїх картин.

"В першу чергу хотів показати людям, які приїхали до нас з інших частин України, які втратили свої домівки, і для яких Рівне стало рідним містом, що тут вирує життя, в тому числі й мистецьке. Добре, коли люди купують роботи, гроші ми одразу повністю або частково перераховуємо на допомогу армії. Кожен художник сам вирішує, які частину коштів перераховувати на потреби ЗСУ", – каже аквареліст.

Ігор Філик експонує на виставці десять акварелей. Усі написані до 24 лютого, бо після повномасштабного вторгнення РФ не брався за пензля.
"Художникам, які працюють в гострому соціальному ключі, простіше. А коли ти пишеш романтичні акварелі – не вдається, тому перемикаєшся на інші способи самовираження, як от допомога армії. Хочеться знову почати малювати, але поки не час", – додає аквареліст.
Учасниця виставки Наталія Білявська розповідає: на виставці спільно організували спільний простір як для професіоналів, так і для аматорів.

"Коли ми спускались в бомбосховище, і настрій, і емоція була нульовими. Був переляк, і камінь в душі. І я думала, щоб той простір трохи прикрасити, потрібно занести туди свої роботи. Люди сприйняли це дуже добре. А потім я гуляла на Лебединці і дивилась на сонце, небо і вирішила, що потрібно показати, що ми є, і ми нікуди не ділися, і щоб підтримати переселенців", – розповідає Наталія Білявська.

Наступного разу митці зберуться у парку Лебединка після Великодня. Планують залучити місцевих бардів. Про місце проведення ще додатково повідомлять.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram