Перейти до основного змісту
У Рівному майбутніх мам запрошують на лекції та заняття про пологи під час війни

У Рівному майбутніх мам запрошують на лекції та заняття про пологи під час війни

Ексклюзивно
У Рівному майбутніх мам запрошують на лекції та заняття про пологи під час війни
. На фото сховище Рівненського міського пологового будинку / Архів Суспільного, березень, 2022

Проєкт "Пузата мама" у Рівному оголосив набір на безплатні заняття про пологи під час війни. Там розповідатимуть про те, що повинна знати мама про своє здоров'я, а також здоров'я її дитини. Про це в телеетері програми "Сьогодні.Головне" розповіла засновниця проєкту Оксана Кравець.

Суспільне також розпитало про стан укриттів в пологових у Рівному, а також про те, які документи потрібно мати жінкам-переселенкам аби стати на облік в профільний медичний заклад.

Чому буде присвячений проєкт

"Ми зараз працюємо над тим, які це будуть лекції та заняття. Навчатимемо мам, що робити, якщо пологи відбуваються поза медзакладом – у сховищі, в укритті, вдома тощо. Розповімо також про те, що має вміти мама, аби надати першу меддопомогу, якщо дитина отримала опіки, вдавилася, має високу температуру. Однією з тем також буде грудне вигодовування", – уточнила Оксана Кравець.

У проєкті, крім рівнянок, братимуть участь і переселенки, онлайн зможуть також взяти участь і мами з-за кордону.

До обговорень у проєкті "Пузата мама", за словами його засновниці, залучатимуть експертів та лікарів з Рівного.

Для того, щоб долучитися до проєкту, потрібно заповнити анкету.

Рівненський міський пологовий будинок

Оскільки Рівненщина перебуває поза межами бойових дій, міський пологовий будинок у Рівному мав час для підготовки сховищ. Про це розповіла головна лікарка медзакладу Світлана Муравська.

У підвальному приміщенні пологового, за словами головлікарки, облаштовані пологові зали, операційні та дитяча реанімація.

"Пологів в укритті ще не проводили. Жінки встигали або народжувати між тривогами, або була така ситуація, коли безпечніше було залишитися в пологовій залі, між двома стінами, ніж пересуватися до сховища", – розповіла Світлана Муравська.

Вона додала, на території пологового будинку є також сховище, куди запрошують жителів сусідніх вулиць. Воно розраховане на 400 людей.

Світлана Муравська також розповіла, які документи потрібно жінкам-переселенкам, аби стати на облік в профільний медичний заклад:

"Відсутність документів не є проблемою. Більшість з нас мають електронні документи в "Дії", або достатньо звичайного українського паспорта. Якщо документів в "Дії" немає і якщо жінка у своєму регіоні мала сімейного лікаря і була зареєстрована в системі ЕСОЗ, вона може звернутися в будь-який медзаклад, ми її знайдемо та зареєструємо у нас".

Усі медпрацівники закладу, які надають ургентну допомогу, за словами головлікарки, мають перепустки, тому їх можна викликати у будь-який час.

Рівненський обласний перинатальний центр

Від початку війни в обласному перинатальному центрі у Рівному народилося близько 250 дітей. Про це Суспільному розповіла заступниця головного лікаря обласного перинатального центру Алла Серветник.

"Один випадок був, коли довелося приймати пологи у пологовій залі укриття. Усі решта народжували в пологових залах", – додала заступниця головлікаря.

В укритті закладу, за словами Алли Серветник, є близько 25 ліжок для вагітних та породіль, окрема кімната для пологів, а також палата для новонароджених дітей. Вона постійно обігрівається. У закладі також є туалет, вода та холодильник із запасом продуктів.

Від початку війни на обліку вагітності у перинатальному стояли орієнтовно 80 жінок. З них приблизно 70% – вагітні з Київської області та Києва, Житомирської, Сумської та Харківської областей, Маріуполя. 13 жінок, які переселилися на Рівненщину зі східних областей, вже народили 14 дітей, каже заступниця головлікаря.

"Якщо дивитися на статистику, то в нас по закладу переважно народжують дівчаток, а хлопчиків, відповідно — менше. А у жінок-переселенок – навпаки: з 14-ти дітей лише четверо дівчат, решта – хлопці", – уточнила Алла Серветник.

Заступниця головного лікаря також звернулася до жінок, які планують народжувати:

"Треба трішки відволіктися від всяких гаджетів та негативних новин. Я розумію, що це важко, і хочеться все знати. Але в жінки має бути позитивний настрій, який вона повинна передати дитині".

Що відомо

  • На Рівненщині від початку війни народилося 1119 дітей. Такі дані станом на 8 квітня Суспільному озвучила спеціалістка міжрегіонального управління Міністерства юстиції Людмила Пшебільська.

Читайте також

  • Під виття сирен: як у Рівному працює пологовий будинок
  • Нове життя під час війни: скільки дітей народилось у перинатальному центрі в Рівному
  • Пологи в укритті: як в умовах війни народжують в перинатальному центрі Рівного

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок