Перейти до основного змісту
Новий тренд: на Рівненщині телят назвали Джавеліною і Байрактаром

Новий тренд: на Рівненщині телят назвали Джавеліною і Байрактаром

Ексклюзивно
Новий тренд: на Рівненщині телят назвали Джавеліною і Байрактаром
. Фото: Суспільне Рівне

Фермери з села Мирогоща на Рівненщині назвали новонароджених телят Байрактаром та Джавеліною. Суспільному їхні власники розповіли, що такі прізвиська тварини отримали на честь зброї, яка допомагає українським військовим боротись проти російських військ.

Зараз телятам майже місяць. Теличка Джавеліна має чорно-рябе забарвлення і спокійніший норов, ніж червоно-рудий Байрактар. Так описує телят господарка сімейної ферми "Молочний край" Марія Правдюк.

"Вона в нас спокійна, така лагідна. Така дівчинка, бантика тільки не вистачає десь вчепити за вушко. А отой жулік", — каже пані Марія.

Джавеліна і Байрактар: телята із Рівненщини отримали військові прізвиська
Джавеліна і Байрактар: телята із Рівненщини отримали військові прізвиська. Фото: Суспільне Рівне

З початку війни на фермі народилося семеро теляток.

"Це дружина з дітьми так назвали. Телята постійно бігають туди-сюди. Їх ми тепер тримаємо в клітці, бо вони вже більші, до місяця. І потрібно долучати їх до кормів, сіна", — розповідає фермер Петро Правдюк.

Читати також: На Рівненщині молочні волонтери передають свою продукцію бійцям

Родина Правдюків відкрила ферму після поїздки до Фінляндії, господарюють четвертий рік. Вони є учасниками загальноукраїнського проєкту "Сімейні молочні ферми", який розвиває тваринництво на селі. Окрім телят у господарстві тримають сорок дві голови худоби. Господарі жартують: одну з норовливих корів для профілактики назвали Салямі.

"Корів загалом є 23, є ще тільна телиця, телята. Молока доїмо понад сто літрів на день зараз. Молоковоз майже не їздить, ми все переробляємо. Трохи продаємо, трохи передаємо на благодійність — там дівчата ліплять вареники на армію, на військових. Молока — близько 400 літрів", — додає Петро Правдюк.

Фермери мають і сироварню. Молоко на завод з початку російського вторгнення не здають, адже зріс попит серед місцевих жителів. Фермери продають продукцію через групу у Viber та адресно возять до Дубна. Тепер пані Марія налаштована давати молоко ще й переселенцям. Місцевим волонтерам вони також допомагають ще й цукром, яйцями та одягом.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок