Класику українського кінематографа з фільмофонду Національного центру Олександра Довженка почали демонструвати у театрі ляльок в Рівному. Така можливість виникла після того, як сюди на час війни переїхала частина працівників Довженко-центру. 25 березня показали культовий фільм Михайла Кауфмана "Навесні".
Можливість переглянути у кінотеатрі класику українського кінематографа рівняни отримують не часто. У часи війни така змога виникла, бо у Рівне переїхала частина працівників київського Довженко-центру, а адміністрація театру ляльок дала їм можливість демонструвати стрічки зі свого фільмофонду.
"Початок весни. Фільм Кауфмана "Навесні" — це, думаю, дуже гарний приклад взагалі документального кіно. В цьому фільмі унікальні кадри Києва, якого вже немає, того Києва, який зараз руйнується росіянами", — розповів менеджер Довженко-центру Максим Вертелецький.
Переглянути стрічку 1929 року прийшли кілька десятків глядачів. Зібрались як рівняни, так і вимушені переселенці.
"Зрозуміла, що мушу бути тут сьогодні, тому що взагалі цікавлюся культурою і мистецтвом. А, по-друге, про цей період в кіно знаю небагато, але хотілося б знати більше", — сказала рівнянка Ольга Парницька.
Читайте також: З 10 березня театр ляльок відновив показ вистав
За словами киянина Тараса Самчука, у нього з'явилась можливість пригадати ту частину мирного життя та інтереси, які у нього були місяць тому. Він зазначив, що період повномасштабного вторгнення російських окупантів сприймає стерто, наче один день, який розмежував "до" та "після".
Щоб подивитися класику українського кінематографа на великому екрані, варто слідкувати за сторінкою Рівненського театру ляльок у Facebook. За словами його працівника Корнія Демидюка, показуватимуть стрічки і для дорослих, і дитячі мультики.
"Ми говорили вже після кіносеансу, що є така ідея: п'ятницю зробити і залишити навіть після війни як кінематографічний день. Можна буде побачити нові кінострічки... Ну як нові, старі, але насправді я рекомендую їх побачити, бо це зроблено на початку ХХ сторіччя, а таке враження, що це дуже цікаві люди зробили їх у ХХІ столітті", — зазначив Корній Демидюк.
За словами менеджера Довженко-центру Максима Вертелецького, планують показати "Людина з кіноапаратом" Дзиги Вертова, "Звенигору" або ж "Землю" Олександра Довженка, а також фільми скульптора Івана Кавалерідзе, який у 20, 30 та 40 роках минулого століття займався кінорежисурою.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram