Перейти до основного змісту
Нове життя під час війни: скільки дітей народилось у перинатальному центрі в Рівному

Нове життя під час війни: скільки дітей народилось у перинатальному центрі в Рівному

Нове життя під час війни: скільки дітей народилось у перинатальному центрі в Рівному
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському обласному перинатальному центрі у військової пари народилася донька. Подружжя познайомилося у 2016 році у місті Бахмут на Донеччині, коли російські війська вже окупували частину України. Суспільне з'ясовувало, скільки немовлят з'явилось у закладі від початку російського вторгнення та скільки пологів прийняли у жінок, які втекли від війни.

Військовослужбовиця Олена Богза – родом з міста Бахмут. У Рівному вона живе та служить упродовж п'яти років. 16 березня вона народила доньку в перинатальному центрі.

"Ми якраз під час тривоги сюди поступили, але вона так швидко минула, що народжувала спокійно. Народили о 17:30", – каже жінка.

Олена додає: в умовах війни виховувати дитину їй – не вперше.

"Перший синочок був народжений в Бахмуті у 2013-му. Коли йому виповнилося пів року, почалася війна. У 2014-му, коли почалися обстріли й було в нас шумно, ми теж ховалися в Бахмуті", – пригадує породілля.

Нове життя під час війни: у Рівному у військової пари народилася донька
На фото Олена та Володимир Богзи з дитиною. Фото: Суспільне Рівне

Зі своїм чоловіком Володимиром, також військовим, познайомилася на сході України під час несення служби.

"Під кінець мобілізації ми зустрілися, вона прийшла до нас на службу. Її було складно сюди перевезти, вона так і лишилася служити, а потім сюди приїхали та одразу одружилися. В нас майже одразу з'явилася доця – їй вже 2,5 роки. А тут – знову війна починається, і в нас знову доця. Не знаю, як так виходить", – каже батько Володимир Богза.

Читайте також: Пологи в укритті: як в умовах війни народжують в перинатальному центрі Рівного

Також у перинатальному центрі перебувають вагітні жінки-переселенки. Пані Анна, яка очікує двійню, приїхала з чоловіком із Бучі.

"Навколо нашого будинку бойові дії почалися об 11:00 годині 24 лютого. З того часу ми перебралися в підвал і жили там майже два тижні. Оскільки я в положенні, ми постійно думали, як нам добратися хоч до якогось лікаря. І восьмого березня ми пішки, коли вже Буча була повністю окупована, пішли у звичайну лікарню, де немає акушерського відділення", – пригадує переселенка Анна.

Жінка додає, що пішки добиралися до лікарні під обстрілами російської армії, бо їм не дозволили взяти власне авто з подвір'я.

"Там в лікарні теж не було ніяких умов – ні води, ні світла, ні газу. Воду розподіляли по стаканчиках, їсти варили на вогні надворі із залишків їжі, тому що не пускали гуманітарну допомогу на той час в Бучу. Важко було, але лікарі там жили, боролися за всіх своїх пацієнтів. Я вважаю, що там вони просто герої. Вже згодом оголосили про відкриття коридорів", – каже Анна.

Головна лікарка рівненського перинатального центру Вікторія Єнікеєва розповіла Суспільному: від початку російського вторгнення у них вже неодноразово народжували жінки, які приїхали з гарячих точок.

"Народило п'ятеро жінок, які були тимчасово переміщені в нашу область. З них одна подружня пара – громадяни Китаю. Вони були зареєстровані в міграційній службі в Києві та мали документи на проживання в Україні. Жінки, які народили – мешканки Київської, Сумської, Житомирської областей", – сказала Єнікеєва.

Загалом з 24 лютого у обласному перинатальному центрі народилося 115 дітей: 64 хлопчики та 51 дівчинка.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок