Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр працюватиме і у вихідні. Про це повідомив головний лікар закладу Роман Шустик. Діагностичний працює у штатному режимі, там можуть отримати допомогу вимушені переселенці, які прибули з гарячих точок.
У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі імені Віктора Поліщука під час воєнного стану персонал працює у штатному режимі.
"Всі зміни — перша, друга зміни працюють. Тобто змін в роботі чи збоїв на цей момент не відбувається. Ми забезпечені реактивами, забезпечені розчинними матеріалами. В цей нелегкий для країни час ми чекаємо вас на обстеженні, на наданні допомоги і все що в наших силах буде, ми допоможемо", — зазначив головний лікар Роман Шустик.

Також медзаклад приймає людей, які були змушені покинути свої домівки через війну, яку принесла Росія. Лікар-уролог Юрій Білик розповів, що наразі всі переселенці отримують безплатну допомогу за спрощеною процедурою.
"Люди звертаються в загальному порядку так, як і звичайні не переселені мешканці. Заклад всіх пацієнтів, які звертаються з приводу невідкладних станів, ургентних ситуацій, ми їх приймаємо без електронного направлення відповідно до договору з Національною службою здоров'я України. Взагалі приймаємо всіх, зважаючи на ситуацію, абсолютно нікому не відмовляємо і приймаємо незалежно від того є направлення чи не має", — сказав Юрій Білик.

Начальниця відділу сервісного обслуговування Тамара Баладир розповіла Суспільному: пацієнтів приймають за наявності паспорта чи електронної системи, без такої та й тих, хто не має документів.
"Протягом двох тижнів зверталися до нас пацієнти з різних регіонів — були і з Харківської області, багато жителів із Києва, з Бучі сьогодні був пацієнт. Направляємо їх на всі види обстежень, які вони потребують. Звичайно, в нас є достатня кількість терапевтів, неврологів, лікарів клініко-консультативного відділення", — розповіла Тамара Баладир.
У діагностичному центрі нам вдалося поспілкуватися з чоловіком, який прибув до Рівного з розбомбленого Маріуполя. Він розповів: приїхав 14 березня, йому стало зле і він одразу звернувся по медичну допомогу.
"Я з Маріуполя, там все розбомбили, довелося звідти виїжджати. Раптом вчора почало боліти у боці, тому прийшов сюди. Тут приймають, перевіряють і роблять все, що потрібно, допомагають, дякую велике!", — сказав Валерій.

Чоловік додав: в його рідному місті ситуація критична, тому люди, які мають можливість, звідти їдуть.
"Немає ні їжі, ні води, ні світла повністю. Люди в підвалах сидять, хоч би якусь гуманітарну допомогу, тому що там дуже важко", — розповів він.
Головний лікар Роман Шустик зазначив: люди, які тікають російського агресора можуть знайти тимчасовий прихисток у діагностичному центрі.
"В нас підготовили близько 40 місць. Ми можемо їх в себе прихистити, особливо матерів з маленькими дітьми, ми забезпечені повністю. Нам допомогла адміністрація і волонтери. Забезпечені дитячим харчуванням, підгузками, харчуванням для мами і дитини", — сказав Роман Шустик.
За його словами, люди можуть прийняти гарячий душ, відпочити, переночувати в теплій кімнаті і прийняти рішення чи вони лишаються тут чи їдуть далі, якщо їм допоможуть знайти інше житло.
Головний лікар додав, що переселенців також забезпечують одягом, а коли вони вирішили їхати далі, дають їм у дорогу харчі. Окрім основних робочих днів, медзаклад працює і у вихідні. Вся необхідна інформація знаходиться на їхньому сайті.
Читайте також
- У Рівному відкрили культурно-освітню резиденцію для вимушених переселенців
- "Гарячу лінію" з питань організації освітнього процесу відкрили на Рівненщині
- Рівненський перевізник Денис Косюга безкоштовно возить переселенців до кордонів Євросоюзу
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram