Діти, робота та військовий облік: чим можуть зайнятися переселенці на Рівненщині

Діти, робота та військовий облік: чим можуть зайнятися переселенці на Рівненщині

Ексклюзивно
Діти, робота та військовий облік: чим можуть зайнятися переселенці на Рівненщині
. Ілюстрація/Фото: REUTERS

Вимушені переселенці з місць, де ведуться бойові дії, на Рівненщині почали ставати на військовий облік. Про це Суспільному розповів заступник начальника об'єднаного міського терцентру комплектування та соцпідтримки Вадим Матвієнко.

У Рівненському центрі зайнятості повідомили, що отримали понад дві тисячі дзвінків на "гарячу" лінію. Частина із них стосувалися працевлаштування. Також в одну сім'ю прилаштували хлопчика, який прибув до області без батьків та опікунів.

Військовий облік переселенців

Заступник начальника Рівненського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Вадим Матвієнко повідомив Суспільному, що частина переселенців-чоловіків, які прибули до Рівного та області, самостійно прийшли, аби стати на тимчасовий військовий облік.

Читайте також: Мають добу: мер Рівного закликав чоловіків-переселенців ставати на військовий облік

"Переселенці на облік стають, хоч і не так, як хотілося б. Не всі, декому вручали повістки примусово. Ті, що не хочуть ставати на тимчасовий облік, розповідають, що вже їдуть назад або далі, і обіцяють, що там обов'язково стануть на облік", — зазначив Вадим Матвієнко.

Він уточнив, що кількість людей не оприлюднюють, бо це — військова таємниця. За даними обласної військової адміністрації, загалом після початку російського вторгнення Рівненщина прийняла близько 15 тисяч переселенців.

Працевлаштування в області

Директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук розповів, що вже є випадки успішного працевлаштування переселенців, хоча робота в цьому напрямку лише розпочалась.

"В Дубні одна людина пішла на роботу у великий супермаркет по роботі з піцою. Інші проходять адаптацію. Таких людей, які у нас зареєструвалися, є порядку 50, це і чоловіки, і жінки різного віку", — зазначив Іван Ткачук.

Він уточнив, що на "гарячу" лінію зателефонували близько двох тисяч разів. Серед іншого запитували, куди звертатись у різних випадках.

Читайте також: На Рівненщині вимушеним переселенцям пропонують роботу: які вакансії є

"Людину, яка хоче працювати, ми запрошуємо до нас в Центр, реєструємо, записуємо її дані, що хоче, яка спеціальність, і пропонуємо їх для роботодавців, а для охочих працювати — ту чи іншу вакансію. Є в нас такі люди, які готові братись за будь-яку роботу. Одна людина в Рівному буде займатись випічкою хліба", — повідомив директор.

За його словами, вакансії є різні, а потенційні працівники можуть і не мати всіх необхідних документів.

"Думаю, роботодавці будуть менше і менше на це дивитись. Головне, що якщо людина бажає і є робота, то після прийняття урядом рішення про зменшення податку для роботодавців, підприємці більш інтенсивно запрацюють і буде більше потреби у працівниках", — сказав Іван Ткачук.

Читайте також: Уряд звільнив ФОПів від сплати єдиного соціального внеску

Серед прибулих є такі, хто продовжує вести свій бізнес чи працювати на віддалених роботах, додав директор Центру зайнятості. Частина переселенців — волонтерить.

"Є й такі, хто не хоче працювати й будуть і такі, що користуватимуться нами і поводитимуться нахабно, ми до цього готові. Але негативні до нас поки не звертались. А ті, що просять допомоги — порядні і хочуть працювати, приносити користь. Частину ми поставили вже на облік, хто з усіма документами, інших — одразу відправляємо до підприємців", — повідомив Іван Ткачук.

Сім'я для дитини

Начальник міської Служби у справах дітей Андрій Міщеня зазначив: наразі є можливість прилаштувати дитину, яка прибула з місць проведення бойових дій, до родини, яка готова доглядати дитину. В області поки зафіксували один такий випадок — місцеві жителі взяли до себе хлопчика з Гостомеля, це було за його згоди.

"Поки що це була єдина дитина, щодо якої була потреба прилаштувати. Решта дітей приїхали у супроводі своїх батьків чи опікунів, якщо це сироти. Ми зараз формуємо банк даних по таких сім'ях, які бажають та готові брати дітей, і потім будемо телефонувати до таких сімей, якщо будуть випадки, що потрібно прилаштувати дитину", — розповів Андрій Міщеня.

Він додав, що в банку вже є контакти кількох родин, які зголосилися взяти дітей до себе за потреби, втім масової появи неповнолітніх без опіки в області поки немає. Тим, хто хоче взяти дитину під опіку чи всиновити, він порекомендував звертатись до Служби у справах дітей та консультуватись.

Читайте також: На Рівненщині відновлюють навчання для школярів та студентів

"Поки нагальної потреби у прилаштуванні дітей нема. Але передбачити наперед, як буде далі — неможливо. Діти, які прибувають до області, не всі стоять на обліку, не зобов'язані ставати, а ми облікуємо тих, хто звертається", — пояснив Андрій Міщеня.

За його інформацією, зафіксували два випадки звернень від переселенців щодо дозволів на вивезення дітей за кордон. Також зверталась сім'я щодо поновлення виплат, які отримували раніше вдома.

Читайте також

  • Рекомендації щодо навчання учнів та студентів, які тимчасово переїхали на Рівненщину
  • Вимушені переселенці, які приїхали на Рівненщину, можуть заключити тимчасові декларації з місцевими сімейними лікарями
  • В облраді пояснили, куди на Рівненщині звертатись переселенцям із туберкульозом
  • Допомога тимчасово переміщеним: з якими питаннями звертаються в міграційну службу Рівненщини

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок