"Всі вкупочці!": у Рівному запускають культурно-освітній простір для переселенців

"Всі вкупочці!": у Рівному запускають культурно-освітній простір для переселенців

"Всі вкупочці!": у Рівному запускають культурно-освітній простір для переселенців
. Ілюстрація / фото pexels.com

У Рівному відкрили культурно-освітню резиденцію для вимушених переселенців. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної ради. Зустрічі відбуватимуться двічі на тиждень, у переліку заходів є майстеркласи, перегляд фільмів та літературні читання.

Серію культурно-освітніх зустрічей для вимушених переселенців організовує обласний центр народної творчості спільно з інститутом післядипломної педагогічної освіти та виховниками Пласту.

Серед напрямків роботи культурно-освітньої резиденції:

  • майстеркласи з поліської вишивки, ткацтва, соломоплетіння, виготовлення виробів з природного матеріалу, писанкарства, народного танцю та фольклорного співу;
  • перегляд фільмів про культурну спадщину Рівненського Полісся – ремесла, обряди, традиції, майстер-класи з пов'язування хустки;
  • виготовлення оберегів для захисників;
  • гутіркидіалект, у сучасному розумінні означає розмову з майстрами народної творчості, дослідниками поліської культури, етнографами та фольклористами;
  • зустрічі із виховниками Пласту, цікаві патріотичні бесіди, ігри на логіку та активність для дорослих і дітей від пластунів;
  • літературні читання та зустріч із рівненськими письменниками за ініціативи та підтримки Рівненської організації Національної спілки письменників України.

"Рівненщина стала домівкою для багатьох українців, які змушені були залишити своє житло та рідні міста через горе війни та терор Росії. Схід і Захід, Північ і Південь були єдиною Україною – нас поєднують українські традиції та культура. Запрошуємо усіх, хто любить та шанує українські традиції, вірить у спільну перемогу, – зазначила співорганізаторка резиденції, директорка обласного центру народної творчості Ірина Рачковська.

Зустрічі відбуватимуться під гаслом "Всі вкупочці!" у рамках проєкту "Етноосвіта".

Резиденція працюватиме щосереди та щочетверга з 13:00 до 15:00, за адресою: м. Рівне, вул. Драгоманова, 22 та С. Петлюри, 17. Детальніша інформація – за номером телефону: +380971835391, Ірина Рачковська.

Що відомо

  • Рівненщина має місця для прихистку ще декількох десятків тисяч переселенців із областей, які потерпають від атак російських військ. Про це заявив голова обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
  • Напередодні посадовець казав, що Рівненщина прийняла майже 14 тисяч переселенців. Людей першочергово поселяють у гуртожитки, табори, оздоровчі заклади. Також вони і самостійно винаймають житло.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок