Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці Галині Данильчук

Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці Галині Данильчук

Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці Галині Данильчук
. Фото: Суспільне Рівне

Лавреаткою цьогорічної премії імені Уласа Самчука стала дослідниця історії Рівного Галина Данильчук. Міську літературну відзнаку їй присудили за два друковані публіцистичні видання – "Рівне у долях його мешканців" та "ПДМ: вчора, сьогодні, завжди...".

Цьогорічну лавреатку премії імені Уласа Самчука обирали таємним голосуванням з-поміж п'яти претендентів, повідомила начальниця управління культури і туризму Рівного Наталія Лозовська.

Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці
Фото: Суспільне Рівне

Комітет з присудження премії визначив переможницею Галину Данильчук.

"Цьогорічне вручення – знакова подія для всіх містян, адже маємо дві дати. Це 15-річчя музею Уласа Самчука у Рівному і вручення десятої, ювілейної, премії імені Уласа Самчука, найвищої міської відзнаки у галузі літератури. І я надзвичайно втішена, що цьогорічна лауреатка, ювілейної премії – саме Галина Данильчук", – зазначила Наталія Лозовська.

Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці
Фото: Суспільне Рівне

Нагороду Галина Данильчук отримала за два друковані публіцистичні видання. Перше – це друга книга із серії "Рівне у долях його мешканців", яка містить 29 нарисів, написаних на основі спогадів містян. Друге — "ПДМ: вчора, сьогодні, завжди...", це історико-публіцистична робота з майбутньої трилогії про Рівненський палац дітей та молоді.

"Щаслива отримати найпотужнішу, найвідомішу відзнаку у нас в місті імені нашого відомого Уласа Самчука. Куди витрачу премію? Можливостей і бажань багато, але мені потрібна техніка для роботи — новий ноутбук. Мені б хотілося завершити третю книгу і її видати", — зізналася Галина Данильчук.

Ювілейну премію імені Уласа Самчука вручили рівнезнавиці
Фото: Суспільне Рівне

Сума премії становить 35 тисяч гривень. Окрім того, лавреатці вручили диплом та нагрудний знак.

Що відомо

  • Галина Данильчук – дослідниця і авторка численних публікацій з історії Рівного, членкиня Національної спілки краєзнавців України. Працює у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. У 2013 році перша її книга "Рівне у долях його мешканців" стала кращою книгою про місто. Видання вмістило двадцять нарисів, написаних за спогадами рівнян. У 2021 році Галина Данильчук стала лауреатом премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини.
  • Літературна премія імені Уласа Самчука заснована розпорядженням міського голови Рівного у 2012 році задля увічнення пам'яті українського письменника, уродженця Рівненщини Уласа Самчука та заохочення сучасних місцевих прозаїків.
  • Премію, диплом та нагрудний знак вручають лавреатам щороку в лютому до дня народження Уласа Самчука. З початку заснування премії її лавреатами були такі рівненські письменники: Євген Шморгун, Петро Велесик, Василь Басараба, Ірина Одерако, Олена Медведєва, Микола Панченко, Ірина Баковецька-Рачковська, Віктор Мазаний, Олександр Ірванець.
  • Улас Самчук — український письменник, журналіст і публіцист, член уряду УНР у вигнанні. Народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань на Рівненщині. У 1941-1943 роках був редактором газети "Волинь", яку видавали в Рівному. З-поміж найвідоміших творів Уласа Самчука — "Марія" і трилогія "Волинь".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок