Рівненська "Ладомирія" виборола перемогу в Ukraine Tourism Awards. Як це було

Рівненська "Ладомирія" виборола перемогу в Ukraine Tourism Awards. Як це було

Рівненська "Ладомирія" виборола перемогу в Ukraine Tourism Awards. Як це було
. Володимир Дзьобак з нагородою для "Ладомирії"/Фото: Facebook

Етнопарк “Ладомирія” з Рівненщині переміг у всеукраїнському конкурсі Ukraine Tourism Awards. Лідером він став у категорії “Регіональний прорив року”, повідомив Суспільному очільник етнопарку Володимир Дзьобак. Він назвав перемогу несподіваною.

Що таке “Ладомирія”

Етнопарк "Ладомирія" заснований в місті Радивилів. Понад десять років тому команда почала займатися відновленням традиційного волинського одягу, зокрема, і "Серпанку", який виготовляють з надтонкого льону. Потім запустили процес внесення його до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Згодом діяльність Центру розширилась на масу різних проєктів, а в 2020 році "Ладомирія" відкрилася як цілий етнопарк. У 2021 році там офіційно відкрили відреставровану двохсотлітню хату, яку забрали із середмістя Рівного та відновили.

Ладомирія Рівне
Відновлена хата з Рівного у Ладомирії. фото: Facebook "Ладомирія"

Станом на грудень 2021-го тут працюють: музей просто неба, ткацька майстерня, виставкові зали, розвивається екорослинництво, акваферма.

Ладомирія Рівне
Facebook "Ладомирія"

Що виграла “Ладомирія”

Ukraine Tourism Awards –головна туристична премія України, яка щороку допомагає відзначити кращих гравців ринку. Конкурс проходить під патронатом Державного агентства розвитку туризму. "Ладомирія" виграла у номінації “Регіональний прорив року”: спершу більшість голосів вони набрали в онлайн-голосуванні, здобувши 2021 голос. Потому цю перемогу закріпив і вердикт журі.

“Це незалежне від всіх інших асоціацій, від турфірм – і тому авторитетне. Всі турфірми, гіди, готелі, заміські комплекси беруть участь. Тобто отримати приз – це вже дуже почесно”, – розповів Суспільному голова ГО "Центр дослідження і відродження Волині" Володимир Дзьобак, який займається проєктом “Ладомирія”.

Ладомирія Рівне
Фото: Facebook "Ладомирія"

Дзьобак зазначив, що рішення брати участь у конкурсі було спонтанним і в процес включились, коли голосування вже тривало два дні.

“Радість у нас велика, бо ми набрали майже на тисячу голосів більше, ніж наші візаві, які посіли друге місце. Це називається чиста перемога”, – сказав керівник "Ладомирії".

Ладомирія Рівне
Фото: Facebook "Ладомирія"

Загалом у номінації “Регіональний прорив року” змагались 23 конкурсанти.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок