Всесвітній день української хустки відзначили в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Під керівництвом краєзнавиці Алли Українець тут розповіли історію регіональної хустки та продемонстрували способи її зав'язування.
Алла Українець для дійства в обласному краєзнавчому музеї обрала хустку, яка перейшла їй у спадок від прапрапрабабусі. Вона вишита у другій половині 19 століття на Рівненщині.
"Вже на початку 20 століття жінки мали можливість придбати фабричну хустку, тернову, як її називали. Коштували такі хустки дуже дорого", – зазначила Алла Українець.
Сто років тому, зі слів краєзнавиці, в селах області носили хустки з бавовни та тонкої вовни, переважно виробників Росії та Польщі. У містах жінки надавали перевагу виробам з шовку. А от за способом носіння хустки розпізнавали статус жінки.
Більше про регіональні особливості хусток дивіться у репортажі Суспільного
Що відомо
- Всесвітній день української хустки відзначають 7 грудня – це неофіційне свято, започатковане у 2019 році. Воно покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Цього дня в усій країні відбуваються флешмоби та майстеркласи, учасниці яких діляться світлинами у соцмережах.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram