На Рівненщині викрили працівників обласного та кількох районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на хабарях за звільнення від проходження військової служби. Про це повідомили у пресслужбі СБУ області. Всього від служби, за версією слідства, відкупились щонайменше сотня призовників.
Що кажуть в СБУ
Речниця СБУ в Рівненській області Інна Ілючок повідомила Суспільному: з початку року посадовці з Рівненського обласного та районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, це колишні військкомати, налагодили схему незаконного звільнення призовників від проходження військової служби.
"До групи входило десяток людей, серед яких як самі посадовці обласного та районних центрів, так і члени військово-лікарських комісій. Вони "допомогли" щонайменше 100 призовникам, яких фіктивно визнали непридатними до служби за станом здоров'я. За це вони просили від однієї до двох тисяч доларів США", – зазначила Інна Ілючок.
І уточнила: працівники СБУ задокументували факти передачі шести тисяч доларів. Двох отримувачів грошей затримали, коли їм передавали по тисячі доларів за "підопічних".
"Провели 22 обшуки у приміщеннях центрів, медзакладах та за адресами причетних до схеми. Під час них виявили та вилучили особові справи призовників, оригінали та копії їх документів, чорнові записи, майже 10 тисяч доларів, техніку", – сказала речниця.
Вона додала, що причетним до злочинів оголосили про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Слідчі дії зі встановлення обставин та причетних до схеми – встановлюють.
Реакція військових
У пресслужбі обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Суспільному повідомили, що офіційна позиція з цього приводу оприлюднена на офіційній сторінці Оперативного командування "Захід" у Facebook.
"По даному факту командувачем військ ОК "Захід" призначено службове розслідування. Ми рішуче засуджуємо цей ганебний вчинок та будемо всебічно сприяти проведенню слідства, всіляко допомагати у виявленні та покаранні осіб, які своїми вчинками ганьблять високе звання "Військовослужбовця Збройних Сил України", – йдеться у повідомленні пресслужби ОК "Захід".
Також там додали, що розраховують на "належну правову оцінку" цих подій.
Що відомо
- Військовослужбовців та цивільних закликають скаржитись, якщо у ЗСУ чи колишніх військкоматах посадовці натякають на хабар або вчиняють інші злочини. Про це Суспільному розповіла речниця Рівненського обласного ТЦК та СП Тетяна Камерістова. За її словами, у Командуванні Сухопутних військ для таких скарг існують телефони "гарячої" лінії.
- За словами речниці обласного ТЦК та СП, телефони для скарг запровадили як реакцію на кілька випадків непрофесійної поведінки у Збройних силах та терцентрах комплектування (колишні військкомати). Йдеться про випадки у різних регіонах України.
Читайте також
- На початку липня 2021 року на Рівненщині викрили заступника військового комісара в одному із районів на хабарі. Він отримував гроші за сприяння не призивати на строкову військову службу в ЗСУ жителя області.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram