Небезпечні породи собак та неприбрані екскременти: що у Рівному кажуть про зоозахисний закон

Небезпечні породи собак та неприбрані екскременти: що у Рівному кажуть про зоозахисний закон

Небезпечні породи собак та неприбрані екскременти: що у Рівному кажуть про зоозахисний закон
. На фото голандська вівчарка Рейна

В Україні зросли штрафи за вигул собак небезпечних порід без повідка та намордника. Також власники платитимуть за неприбрані за їхніми вихованцями екскременти. Відповідний закон набув чинності восьмого листопада. Уряд також затвердив перелік потенційно небезпечних порід собак та зобов'язав їхніх власників застрахуватися від можливої шкоди, які вони можуть заподіяти іншим людям.

Суспільне поцікавилось, як рівненські зоозахисники та власники тварин сприйняли такі зміни.

До переліку потенційно небезпечних порід уряд вніс майже пів десятка собак. Серед них – голандська вівчарка. Олександр Кутик – господар такої собаки. Стверджує, характер в його домашньої улюблениці миролюбний. А найбільша шкода, яку вона може завдати – забруднити одяг лапами.

Небезпечні породи собак та неприбрані екскременти: що у Рівному кажуть про зоозахисний закон
На фото Олександр Кутик та його собака породи голандська вівчарка

"Рік і два місяці, звати Рейна. Єдине, що може – це вимазати в таку погоду. А так – оближе, залиже до смерті", – каже господар голандської вівчарки Олександр Кутик.

З новими правилами вигулу собак чоловік погоджується. Хоча раніше Рейна гуляла на повідку, але без намордника.

Читайте також: В Україні набув чинності зоозахисний закон. Що він передбачає

Перелік потенційно небезпечних собачих порід, затверджений урядом, доволі умовний, каже кінолог Вікторія Лопотюк. За її словами, будь-яка собака у стресових ситуаціях може проявити агресію. Все залежить від умов утримання, чистоти породи й, насамперед – виховання.

"Тут варто приділяти увагу як будь-якій породі, так і безпородній собаці. Дуже важко виокремити породу і небезпеку, яку вона може становити. Я б дуже хотіла, щоб кінологічна культура у нас в місті піднялася, і свідомість власників. Це виховання, для того, щоб вони були безпечні для оточення", – каже кінологиня Вікторія Лопотюк.

Господарі собак мають також застрахуватися на випадок, якщо тварина завдасть комусь шкоду. Так, зокрема, згідно з новим законом, штраф за вигул собак потенційно небезпечних порід без намордника зріс до 340 гривень. А якщо тварина заподіє шкоду людині чи майну, доведеться сплатити до 5 100 гривень. Щоб не отримати штраф власник також повинен прибрати за собакою, якщо вона залишить екскременти у громадському місці.

Зоозахисниця Інесса Шишкіна схвально сприйняла вступ у дію нового закону про захист тварин. Таким чином може поліпшитись життя безпритульних собак.

"Люди, які не мають амбіцій щодо виставок, полювання, можуть брати у волонтерів простих тварин, які перевірені, соціалізовані, здорові, стерилізовані", – додає зоозахисниця.

Що відомо

  • Закон також підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. заборонено також надавати фотопослуги з дикими тваринами, дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії, дресувати тварин у жорстокий спосіб. Забороняється залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів, а також вбивство тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин.
  • У 2018-му році у Верховній раді був зареєстрований законопроєкт про зміни до закону "Про захист тварин від жорстокого поводження", який мав на меті заборонити використання тварин в цирку та інших видовищах.
  • Профільний комітет Ради заявив, що норми законопроєкту суперечать Європейській конвенції про захист домашніх тварин, де немає положення про повну заборону використання тварин у цирках і згодом проєкт закону відкликали.
  • У квітні в парламенті зареєстрували ще один законопроєкт про цирк без тварин.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок