Перейти до основного змісту
Експериментальна "Цифра в кишені" працює у п'яти громадах Рівненщини

Експериментальна "Цифра в кишені" працює у п'яти громадах Рівненщини

Експериментальна "Цифра в кишені" працює у п'яти громадах Рівненщини
. Суспільне Рівне

У громадах Рівненщини організували безкоштовні заняття з цифрової грамотності. Це відбувається в рамках проєкту "Цифра в кишені" на базі бібліотек. П'ять громад обрали для експерименту, який, за словами заступниці голови облдержадміністрації Іванни Смачило, вже у наступному році планують поширити на всю область.

Навчання комп'ютерній грамотності у Здолбунівській бібліотеці відбувається у рамках освітнього проєкту "Цифра в кишені". Медсестра Наталія Дрозд, яка відвідує заняття, розповідає, що донедавна інтернетом майже не користувалася.

Експериментальна "Цифра в кишені" працює у п'яти громадах Рівненщини
Суспільне Рівне

"До декрету я зовсім не знала ноутбука, навіть, як увімкнути й вимкнути його. А зараз це мені треба для роботи, бо тепер все зв'язане з комп'ютером. Якщо людина прийшла до лікаря, треба внести її дані, якщо щеплюємо пацієнта, так само – все в комп'ютер вводиться", – пояснила Наталія Дрозд.

Можливості гаджета відвідувачі курсів опановують за допомогою тренерки проєкту "Цифра в кишені" Галини Гаврилюк.

Експериментальна "Цифра в кишені" працює у п'яти громадах Рівненщини
Суспільне Рівне

"Мої теми – це пошук в додатках "Ощадбанк", "ПриватБанк", також пошук інформації "Рівнеобленерго", "Міськгаз", внесення показників лічильників. І таке потрібне всім нам "Helsy", щоб записатися до лікаря, й актуальне зараз – це завантаження COVID-сертифікату в Дії", – розповіла тренерка проєкту.

За словами Галини Гаврилюк, поки заняття відвідують здебільшого жінки. З охочими вона займається як за записом, так й індивідуально. За останній місяць, каже, навчила близько тридцяти людей. На базі бібліотек такі курси організували у п'яти громадах Рівненщини – в Сарненській, Володимирецькій, Дубенській, Гощанській та Здолбунівській.

"Для бібліотек це додаткове оживлення в роботі, спілкування, залучення людей в ту ж бібліотеку. Ініціативність і відповідальність в цьому процесі бібліотекарів мене надихає, напевне, найбільше в цій історії. Тому що, так – додаткових коштів вони за це не отримують, додаткове навантаження отримують", – зазначила заступниця голови ОДА з питань диджиталізації та цифрового розвитку Іванна Смачило.

До занять у рамках "Цифри в кишені" працівників бібліотек готують на спеціальних тренінгах в обласній науковій бібліотеці.

"Майже в усіх зараз є смартфони, навіть у літніх людей. Але зазвичай жителі невеликих населених пунктів знають як подзвонити, чи SMS скинути. А ми їм показуємо, як можна використовувати цей засіб для того, щоб не витрачати кошти на дорогу, не їхати в місто, щоб сплатити "комуналку", перевірити пенсію, записатися до лікаря і так далі", – пояснила Іванна Смачило.

Зі слів заступниці голови облдержадміністрації, вже з нового року проєкт "Цифра в кишені" планують поширити на всій території Рівненщини.

Що відомо

  • На Рівненщині запровадять "Цифру в кишені". Про реалізацію та мету проєкту розповіла заступниця голови облдержадміністрації Іванна Смачило.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок