"Рівнеоблводоканал" виграв грант на обладнання для очищення води в місті. Коли реалізують

"Рівнеоблводоканал" виграв грант на обладнання для очищення води в місті. Коли реалізують

"Рівнеоблводоканал" виграв грант на обладнання для очищення води в місті. Коли реалізують
. Устаткування для виготовлення реагенту на Рівнеоблводоканалі

"Рівнеоблводоканал" планує встановити устаткування для виробництва гіпохлориту натрію до кінця 2022 року. Це дозволить повністю відмовитись від привозного реагенту та заощадити кошти на знезараження води у Рівному, – розповів Суспільному директор "Рівнеоблводоканалу" Андрій Карауш.

"Рівнеоблводоканал" отримає 199 373 грантових тисяч євро від Міністерства закордонних справ Словаччини та Словацької агенції з міжнародного співробітництва та розвитку. Конкурсна заявка рівненського підприємства "Безпечна вода для міста Рівне" – серед двох переможців серед 14-и проєктів, повідомили на підприємстві.

У листопаді 2021 року до Рівного планують приїхати представники асоціації водоканалів Словаччини та України.

"Цей візит буде консультаційного характеру. Ми обговоримо нюанси проєкту. Після цього почнемо розробляти проєкт. До квітня 2022 року плануємо завершити проведення тендерів", – розповів Суспільному речник "Рівнеоблводоканалу" Олександр Очкуренко.

У рамках реалізації проєкту до 2022 року на станції підприємства "Київська" планують збудувати комплекс з установкою для виробництва гіпохлориту натрію марки АМарка А застосовується для знезаражування питної води, води плавальних басейнів, для одержання відбілюючих і дезінфікуючих засобів – реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу, – додав речник.

Устаткування, за словами директора облводоканалу Андрія Карауша, позбавить залежності від виробника, а також допоможе заощадити до 60% витрат на знезараження води.

"Два роки тому була ситуація, коли монополіст припинив виробництво гіпохлориту і нам фактично не було де його взяти. Тому ми розпочали стратегію по заміщенню. Перша задача – відмовитися від послуг монополіста", – розповів Андрій Карауш.

Рівнеоблводоканал виграв грант на майже 200 тисяч євро. Що це дасть місту
Устаткування з виробництва гіпохлориту натрію марки А на станції "Новий Двір". Сайт / Рівнеоблводоканал

Торік, за словами директора підприємства, на облводоканалі змонтували одну таку установку на станції "Новий Двір". Власне устаткування планують встановити на одній із найбільших насосних станцій підприємства – "Київській". Там вже готують приміщення, де розмістять виробництво.

У планах підприємства через декілька років – повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію, – уточнив Карауш.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок