Акція біля UA: Рівне: що варто про це знати

Акція біля UA: Рівне: що варто про це знати

Акція біля UA: Рівне: що варто про це знати
.

Біля приміщення Рівненської філії Суспільного сьогодні, 25 лютого, відбулась акція проти змін у роботі регіональних мовників. Частина колективу вимагала припинити впровадження Концепції регіонального мовлення Суспільного на 2020 – 2021 роки, яку ухвалила Наглядова рада мовника 2 грудня 2019 року.

Чому це відбувається. На думку учасників акції, передбачена у Концепції зміна принципів виробництва контенту загрожує подальшому існуванню Рівненської філії. Інформацію про захід організатори розповсюдили у журналістських спільнотах через соцмережі.

Сьогодні під стінами філії люди тримали листки із такими написами:

• Замість стратегії – оптимізація?

• Захисти суспільне!

• Збережемо регіонального суспільного мовника!

• Не допустимо знищення Суспільного в Україні!

Акція біля UA: Рівне: що варто про це знати

Що кажуть ті, хто вийшов. Організаторка акції у Рівному, редакторка Українського радіо Рівне Ольга Шевчук:

– Ця акція – не протест чи якась вимога, це інформативна година, щоб розповісти громадськості, що відбувається зараз на Суспільному. Обурення викликає той процес, що за трансформацію керівники Суспільного видають очевидне скорочення годин мовлення регіональних філій. Раніше ми мовили 3 години, тепер нам лишають 1 годину на телебаченні і півтори на радіо. Такі відрізки, на нашу думку, позбавляють права наших глядачів і слухачів бачити регіональний контент. Нам обіцяють спільні проєкти, включення, різні платформи, але погодьтесь, одночасно 24 філії мовити не можуть, а це означає, що філію почують раз на тиждень. Ми за збереження контенту, Ми за розвиток Суспільного, у його початковому форматі, коли створювалась така інституція як Суспільне.

Керівниця групи програмування UA: РІВНЕ Богдана Трофимюк, вона працює у філії 24 роки.

– На радіо, навіть не зважаючи на скорочення обсягів мовлення до трьох годин на добу, ми не втратили свого слухача. Про це свідчить зворотний зв'язок із аудиторією: і ранкова програма «Прокидайся», і обідні етери циклу програм «Дослівно», й вечірня «Тема дня» - мають своїх постійних слухачів, які телефонують до студії під час етерів. Є запитання до гостей, є висловлювання власних думок, є поради, є пропозиції і прохання. На них ми реагуємо темами наших наступних етерів і програм. Скорочення мовлення до години обмежить доступ до регіональної інформації слухачів і глядачів певних категорій, для яких саме радіо і телебачення є чи не єдиним джерелом інформації. Наголошую: мова не йде про робочі місця, мова йде про вільний доступ населення до регіональної інформації у теле-радіопросторі краю, що суперечить концепції Суспільного.

Акція біля UA: Рівне: що варто про це знати

Що каже керівництво філії. Менеджерка Людмила Хома і продюсер Михайло Чубай поспілкувалися із журналістами і запевнили, що UA: РІВНЕ, як і всі інші філії Суспільного, продовжує мовлення, а глядачі і слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі.

Продюсер Михайло Чубай:

– Місцевий контент не зникає, навпаки — його буде більше, він буде цікавішим і за формою, і за змістом, і за якістю виробництва. Цього досягнемо завдяки тісному співробітництву між філіями. Відбір тем за якістю та важливістю допоможе реально впливати на проблематику регіону. У нас розширюється вечірній слот і заплановано чимало спецроєктів на телеканалі. На радіо посилюємо найефективніші регіональні відрізки мовлення. В межах концепції, суттєво зростає кількість діджитал-контенту: це той напрям, який розвивається найбільше у медійному світі, і ми над цим працюємо теж. На мою думку, нинішня акція — це реакція на зміни і, мабуть, природно, що частина колективу, яка працювала на розбудову Суспільного, саме так реагує на них. Проте я впевнений, що ці зміни — лише на краще.

Менеджерка UA: РІВНЕ Людмила Хома:

– У березні стартують конкурси відбору творчих проєктів у регіонах. Цьогоріч виділено на такі проєкти 20 мільйонів гривень. Це у десять разів більше, ніж у минулому році. Зараз не йдеться про закриття філії. Зараз йдеться про зміну технологічних процесів та процесів виробництва. Схожі зміни у комерційних структурах — не лише медійних, а й у виробничих — є абсолютно нормальними, тому що це бізнесовий процес. Для того, щоб виживати на ринку, потрібно бути гнучкими і вміти змінюватися, трансформуватись відповідно до вимог часу, бізнес-середовища і економічних викликів.

Що кажуть у Києві. Член правління ПАТ "НСТУ" Микола Чернотицький

Хочу запевнити, що жоден з 24 регіональних каналів не зникає, вони залишаються. Ми наразі робимо трансформацію для того, щоб поліпшити наш контент. Перше: ми створили діджитал-команди в кожному регіоні, за діджиталом – майбутнє, ми повинні бути гнучкими і працювати в цьому напрямку. Друге: ми посилюємо на радіо там, де нас краще слухають і прибираємо там, де гірше в регіонах. Третє: важлива річ – це збільшення бюджету виробництва, він в цьому році для регіональних філій зріс в 10 разів.

Нагадаємо, Концепція регіонального мовлення у 2020-2021 передбачає:

- налагодження ефективного використання виробничих потужностей та зміну способів доставки сигналу;

- організаційну перебудову та перехід на проєктний менеджмент;

- збільшення виробництва регіонального контенту за рахунок залучення зовнішніх продакшенів.

На початок