У Рівному поскаржились на будівництво. Поліція почала провадження, підприємець відреагував

У Рівному поскаржились на будівництво. Поліція почала провадження, підприємець відреагував

Ексклюзивно
У Рівному поскаржились на будівництво. Поліція почала провадження, підприємець відреагував
. фото Olexandr Oliynyk

Міська влада поки не бачить порушень під час облаштування території поблизу Київської, 69 – навпроти супермаркету "Сільпо" у Рівному. Про це Суспільному повідомив заступник мера Олександр Миронюк. У рівненському сегменті соцмереж старт цих робіт викликав дискусію, на місце викликали правоохоронців.

У поліції повідомили, що розслідують факт самовільного будівництва. Підприємець, який облаштовує територію, каже, що має на це усі дозволи.

У Рівному напроти супермаркету на вулиці Київська, 69 почали облаштовувати ділянку. Там демонтували попереднє покриття й встановили опалубки. У Facebook-групі "Рівне. Суспільний форум" Олександр Олійник 7 вересня розмістив світлини й вказав, що там немає паспорта будівництва й земля, згідно з даними кадастрової карти, в оренду не передавалась.

київська рівне
фото патрульної поліції

Як вказано на міському геопорталі відкритих даних, управління містобудування та архітектури 14 січня 2021 року видало два паспорти прив'язки на п'ять років для встановлення на цій ділянці тимчасових споруд торговельного призначення. Підприємець Олександр Сачевчич планує встановити там два ряди споруд з п'яти кіосків кожен.

Київська
скрін з geo.rv.ua

Суспільне звернулося за коментарем до Олександра Сачевчича.

"На об’єкті є всі документи, які передбачені чинним законодавством та які надають право на виконання таких видів робіт, а саме демонтаж старого мощення пішохідної доріжки та заміну її на нову і сучасну бруківку, та встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", – сказав підприємець.

київська рівне
такий вигляд ця територія мала до початку реконструкції. щоправда, це фото 2015-го року, відтоді стан бруківки там дещо погіршився. google-maps

Як це коментує влада

Заступник міського голови Рівного Олександр Миронюк, коментуючи ситуацію, повідомив, що заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Андрій Юрков, який підписав паспорт прив'язки, звільнений.

"Паспорти прив'язки були видані, зараз йде облаштування. Там має бути платформа, на якій мають бути встановлені тимчасові споруди. У зв'язку з тим, що є ухил в сторону дороги, воно буде у формі каскаду. У процесі встановлення чи якихось робіт, якщо будуть виявлені порушення, орган, який видавав ці паспорти, має право їх призупинити або анулювати", – коментує Олександр Миронюк.

Він уточнив, що на місце виїжджали спеціалісти й встановили, що робітники заливають не фундамент, а суцільну бетонну платформу. Приймані, так представників влади запевнили будівельники, які були на місці, – сказав заступник мера.

Що кажуть у поліції

О 17:10 у вівторок, 7 вересня, на Київську, 69 викликали правоохоронців, – повідомила речниця управління патрульної поліції області Оксана Юрченко.

"Виклик надійшов про те, що ведеться незаконне будівництво. На місці виявили двох робітників, які не пред'явили жодних документів. Тому для з'ясування усіх обставин викликали слідчо-оперативну групу", – повідомила речниця патрульної поліції.

За інформацією начальниці відділу комунікації Нацполіції в області Марії Юстицької, поліцейські отримали анонімне повідомлення про незаконне будівництво на Київській.

"Робітники не надали жодних документів, які б підтверджували законність їхньої діяльності, не прибув на місце і їхній керівник. Відтак поліцейські відкрили за вказаним фактом кримінальне провадження за частиною 1 статті 197-1 Кримінального кодексу України – самовільне зайняття земельної ділянки, самовільне будівництво", – прокоментувала Марія Юстицька.

Олександр Сачевчич зазначив, що під час візиту поліції був присутній на місці й надав їм усі документи – дозволи й копії.

"Документи надані. Ми їх можемо надати ще раз, офіційним листом. Всі документи вони забрали з собою. Якщо вони відкрили кримінальне провадження – я з адвокатом подам запит, на основі чого відкрите, якщо в них всі документи є. Є офіційний дозвіл, вони мають дивитися на нього" – прокоментував Олександр Сачевчич.

Коментар адвоката

Суспільне звернулось по коментар до адвоката Юрія Клекотки. Подаємо його трактування без скорочень та змін:

"Судова практика у цьому випадку не є однозначною і часто змінюється. Паспорт прив'язки – це пакет документів, який відповідно до "Порядку розміщення тимчасових споруд для зайняття підприємницькою діяльністю" є вичерпним.

Але зараз мова не про тимчасову споруду. Якщо ми звернемось до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", то прочитаємо, що тимчасова споруда торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

На фото ми чітко можемо бачити, що мова вже точно не про тимчасову споруду, а про захоплення землі громади. Для такого будівництва правовстановлюючі документи на землю є обов'язковими", – зазначив адвокат.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок