У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року
. Суспільне Рівне

У Рівному спеціальна комісія перевіряє готовність усіх шкіл до навчального процесу. Як інформує кореспондентка Суспільного, яка побувала під час обстеження, за тиждень мають перевірити усі навчальні заклади. Ще одна така ж комісія перевіряє дошкільні заклади. З 1 вересня у Рівненській громаді запрацюють 36 навчальних закладів середньої освіти. За парти мають сісти майже 32 тисячі учнів.

Цього тижня спеціальна комісія з шести осіб перевіряє готовність усіх шкіл до навчального процесу. До її складу входять представники міського управління освіти, фахівець Держспоживслужби та рятувальники. Очолює її начальник міського управління освіти Богдан Турович.

Як проходить перевірка у "Колегіумі"

Комісія 18 серпня інспектувала навчально-виховний комплекс "Колегіум", у якому навчається 900 школярів. Це одна з небагатьох шкіл Рівного, де молодші й старші класи займаються у різних приміщеннях. Біля початкової – збудували новий спортивний майданчик, у самому корпусі відремонтували коридори та класи.

У туалетах – чисто, є перегородки, але поки без дверцят. Директор НВК "Колегіум" Петро Куделя зазначив Суспільному, що дверцята встановлять до початку навчального процесу.

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року
Суспільне Рівне

У вбиральні корпусі для старшокласників двері в одну кабінку зробили з ДСП. Петро Куделя уточнив: туалети старі та потребують перепланування приміщення й заміни сантехніки, але поки на це немає грошей. У їдальні – нова роздаткова лінія.

"Тут була вимурувана стіна і два віконця у стіні, такий варіант радянський – 60-тих років. Ми розбили все, зробили нішу і купили обладнання, яке має такі ж параметри, щоб це було зручно та практично", – розповів директор.

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року
Суспільне Рівне

У навчально-виховному комплексі капітально відремонтували бібліотеки, зробили новий кабінет англійської, купили техніку для класів та встановили відеоспостереження. Здебільшого усе це – за гроші батьків.

"Ми маємо бюджетних 70 тисяч гривень на рік, а батьківських коштів, які акумулюються на ремонти, на придбання, на інші потреби – в межах 300 тисяч гривень. У нас є можливість мати усе охайне і затишне, оновити парк техніки, зробити ремонти", – зазначив Петро Куделя.

Що виявила інспекція у школах

Протягом тижня спеціальна комісія має проінспектувати 36 навчальних закладів загальної середньої освіти Рівненської громади. Окрім готовності класів та навчальних кабінетів, облаштування території шкіл та виконання протипожежних заходів, звертатимуть увагу на стан вбиралень та їдалень.

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року
Суспільне Рівне

Головна спеціалістка головного управління Держпродспоживслужби Ірина Бондарчук зазначила, що наразі увагу акцентують на харчуванні дітей.

"В першу чергу – на відповідність санітарно-технічного стану, санітарно-гігієнічного стану, відвідуємо їдальні, дивимось їх матеріально-технічний стан, умови харчування учнів. Також – на сучасне обладнання згідно з вимогами. Кожен туалет має мати кабінку з дверцятами, має бути холодна і гаряча проточна вода", – сказала Ірина Бондарчук.

У Рівному інспектують школи на готовність до навчального року
Суспільне Рівне

І додала: школи мають відповідне обладнання на 60%.

"Ми розробили план на три роки. Будемо просити про виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації на ті санвузли, які потребують капітального ремонту. Поточний ремонт будемо робити власними силами, по можливості", – сказав Богдан Турович.

Окремо Ірина Бондарчук зазначила, що у всіх їдальнях провели косметичні ремонти, у багатьох встановили нове технологічне обладнання. Проте, окремі школи ще потребують реконструкції харчоблоків, через відсутність витяжних вентиляційних систем.

Загалом, зі слів начальника міського управління освіти Богдана Туровича, усі навчальні заклади міста готові приймати учнів і розпочнуть роботу першого вересня.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок