У Рівному хочуть реконструювати центральну вулицю: що варто знати

У Рівному хочуть реконструювати центральну вулицю: що варто знати

У Рівному хочуть реконструювати центральну вулицю: що варто знати
.

Проєкт реконструкції вулиці Соборної у центрі Рівного обиратимуть на конкурсі. Таке рішення більшістю голосів підтримали представники містобудівної ради Рівного. При цьому новий проєкт має враховувати низку вже напрацьованих пропозицій на кшталт створення пандусу замість східців та облаштування парковки.

Пішохідну зону в центрі Рівного через дорогу від колишнього ЦУМу слід реконструювати. У цьому переконаний архітектор майстерні "Мост" Микола Ткачук. Він презентує свої дослідження містобудівній раді. Пояснює, що через каскади східців та підпірні стінки біля багатоповерхівок люди йдуть тротуаром надто близько до дороги.

Архітектор, розробник пропозицій Микола Ткачук:

– Виявилося, що з 1640 людей, які проходять тут за годину, по прифасадних територіях проходить лиш 192 людини. 85 людей взаємодіють з комерцією на перших поверхах, що говорить про неефективність використання. Що може бути причиною? Відсутність інклюзивності.

Покриття тротуару переважно тверде і погано відводить воду, – додає архітектор. У підсумку зливи руйнують бруківку і підтоплюють вулицю Чорновола.

Інша озвучена проблема – черга автівок на світлофорі, які загазовують повітря. Автор пропонує розібрати сходи, наблизити трафік до будинків і облаштувати траншею для зливу.

Архітектор, розробник пропозицій Микола Ткачук:

– Велотранспорт тут рухається разом з пішоходами, і він не розмежований. Ми пропонуємо вирішити це так: по одній стороні влаштувати звичайну смугу, по іншій влаштувати спільну для громадського і велотранспорту, що дозволить ці транспортні засоби звести в один потік.

Працівник місцевого магазину мобільної техніки Юліан підтримує ідею реконструкції. Він впевнений – після ремонту у них має побільшати покупців, а в Рівному з’явиться ще одне гарне місце.

Рівнянин Юліан Якимчук:

– Було б класно, якби тут розширили майданчик, зробили пару паркувальних місць. Думаю, що це притягнуло би нових клієнтів. Навіть ви можете глянути – тут бруківка лежить стара, яку потрібно замінювати. Якби влада зробила б тут реконструкцію, тут було б класне місце і для відпочинку.

Архітектор запланував створення 19-ти паркомісць, в тому числі для людей з інвалідністю. При цьому частина представників містобудівної ради мають зауваження до його висновків. Архітектор Микола Пасічник нині представив власне бачення відновлення території. Він пропонує накрити вхід до підземного переходу та облаштувати пасаж для комерції.

Архітектор Микола Пасічник:

– На цьому місці побудувати чи торгові приміщення, чи виставкові зали, чи нові кафе. Де могли б розважатися діти, фітнес-центри, а можна й розширити ті площі, які є у підприємців. Тільки накривши його зверху прозорим накриттям.

Архітектор Микола Шолудько:

– Можна сформувати прекрасний громадський простір за рахунок збільшення зелені, ландшафтної архітектури, створити нормальний пішохідний трафік, щоб люди могли відпочивати і насолоджуватися цим середовищем. Для чого його урбанізувати? А те, що Микола Петрович запропонував, це чесно кажучи, насилля над містом.

Під час обговорень спершу напрацьовані дев’ять пропозицій доповнюють ще декількома.

Начальник міськШЕУ Віктор Климук:

– Ми маємо відсутність мережі зливової каналізації в центральній частині міста. На цьому я хочу акцентувати вашу увагу при розроблені таких проєктів. Автономної немає, все підключається до мереж водоканалу, і пропускна здатність залежить від потужності насосних станцій, які ці воду відкачують.

Зрештою, рада приймає дослідження це до уваги і вирішує оголосити конкурс проєктів реконструкції пішоходної зони.

На початок