На Рівненщині офіційно створили першу патронатну сім’ю

На Рівненщині офіційно створили першу патронатну сім’ю

На Рівненщині офіційно створили першу патронатну сім’ю
.

Родина Вікторії та Олексія Сєркових з Гощанського району увійде в історію як перша, яка створила на Рівненщині патронатну сім'ю. Нині у родині Сєркових троє власних дітей. Одна з кімнат їх будинку спеціально приготовлена до прийому нових членів родини. Сєркови готові прихистити трьох дітей.

Патронатні сім'ї – це родини, куди діти потрапляють тимчасово. Це можуть бути або новонароджені, від яких відмовились батьки, або діти-сироти, а також діти, батьки яких переживають життєві труднощі. Як розповіла Суспільному Вікторія Сєркова, заявку на створення патронатної сім'ї вони подали півтора роки тому. За цей час, з-поміж іншого, вона з чоловіком пройшла спеціальне навчання.

Патронатна вихователька Вікторія Сєркова:

– Вчили, як піклуватися про дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Бо це будуть непрості діти. Це – діти відірвані від сім'ї. Вони будуть в стресовому стані. Нас вчили, як правильно піклуватися про таких дітей.

Перебувати у патронатній сім'ї дитина має право до 3-х місяців. І якщо за цей час не подолані складні життєві обставини, то комісія із захисту прав дитини може продовжити термін ще на 3 місяці. Протягом догляду за дітьми патронатний вихователь отримує зарплату 10,5 тисяч гривень на місяць. Додатково на кожну дитину держава виплачує від 4,5 до 5,5 тисяч гривень на місяць, залежно від віку.

Коли цей матеріал був готовий, стало відомо, що зареєстрували і другу патронатну сім'ю. Цього разу у Радивилові. Стало нею багатодітне подружжя Надії та Анатолія Романюків.

У випуску новин про це з 4:18 хв.

На початок